Facebook Pixel

Підвищення податків, дорога земля й ще рік боротьби з пандемією: головне з інтерв'ю Дениса Шмигаля

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль дав інтерв'ю агентству «РБК-Україна», у якому розповів про безробіття в країні, вартість землі після запуску ринку, переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ), коронавірус та інше. The Page вибрало головне.

Коронавірус в Україні: паспорти вакцинації та коли закінчиться пандемія

За словами Шмигаля, колективний імунітет до коронавірусу в українців сформується тоді, коли вакцинують приблизно 70% населення країни. За його словами, Україна вже витратила рік на боротьбу з пандемією, і ще рік потрібен для того, щоб її побороти.

Також Шмигаль розповів, що такі вакцини, як-от CoviShield, SinoVac і NovaVax, які використовує Україна, але ще не схвалив Європейський Союз, останній невдовзі зареєструє, що дасть змогу вакцинованим українцям подорожувати до ЄС.

«Важливо, що і AstraZeneca, і Pfizer схвалені ВООЗ. SinoVac може бути схвалено найближчим часом — уже зараз її схвалили багато передових країн. Питання її реєстрації в ЄС – на порядку денному. І CoviShield, і SinoVac розглядаються, документи на них розглядатимуться Європейським Союзом. Переконаний, що ці вакцини будуть зареєстровані, почекаймо».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Водночас він зауважив, що Україна не вестиме переговорів про відкриття кордонів з окремими країнами, які вакцинують своїх громадян тим самим набором вакцин, що й наша країна, оскільки це недоцільно.

Quote«Неможливо, щоб дві країни домовилися, а всі інші залишилися десь за бортом. Три туристичні країни, наприклад, відкрили свої двері для всіх туристів, для українців зокрема. Якісь країни ще не відкрилися, бо в них своя стратегія», — додав він.

Співпраця з МВФ

Прем'єр розповів, що Україна показала прогрес у питаннях різних законодавчих процесів у рамках переговорів із МВФ. За його словами, після того як Верховна Рада в другому читанні ухвалить закони про Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції, Вищу раду правосуддя та земельну реформу, Україна розпочне переговори щодо тексту меморандуму для отримання чергового траншу.

«Ми працюємо з МВФ майже в щотижневому режимі. Під час останнього спілкування декілька тижнів тому ключовими питаннями залишалися антикорупція, НАБУ, НАЗК і Вища рада правосуддя. Інших питань немає. Інші питання технічні — на кшталт макропоказників на 2022 — 2023 роки, бюджетної декларації».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Він також додав, що інші закони та питання вже було погоджено. Йдеться про питання реформи СБУ щодо передачі повноважень, які стосуються економічних злочинів, до Бюро економічної безпеки, розблокування великої приватизації та інших.

Безробіття в Україні

Шмигаль заявив, що станом на 6 травня 2021 року статус безробітного в Україні мають 401 тис. осіб. Загалом у перший карантинний рік їх було 1 млн, а працевлаштували за цей період 665 тис. українців.

Так, 500 тис. робочих місць зберегли завдяки підтримці бізнесу, а саме програмі «5-7-9», програмі підтримки людей, а саме виплаті 8 тис. грн, виплатам підприємствам на відшкодування двох третин заробітної плати. Понад 50 тис. робочих місць створили в галузі дорожнього будівництва.

«За нашими розрахунками ці вкладення в інфраструктуру безпосередньо дали змогу зберегти і створити в сумі приблизно 160 тис. робочих місць. Це можна віднести до тих 600 тис. працевлаштованих. Це нові робочі місця. Це так званий непрямий важіль створення робочих місць, коли держава інвестує й розкручує економіку».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Підвищення податків в Україні

Кабінет міністрів не планує підвищувати загальнодержавні податки для громадян або підприємств, розповів Шмигаль. Але водночас Міністерство фінансів і профільні міністерства проводять розрахунки й ведуть дискусії щодо перегляду певних акцизів, екологічних платежів та інших зборів. Утім, вони не торкнуться фізичних осіб, малого й середнього бізнесу.

«Можуть бути зміни для того, щоб наповнити бюджет, змінити ситуацію в певних галузях — медицині, освіті та інших соціальних напрямах. Це дійсно стосуватиметься певних напрямків, які мають високу маржинальність і повинні сплачувати більше».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Вартість землі в Україні

За словами Шмигаля, якщо провести аналогію щодо впровадження ринку землі в наших країн-сусідів, то через 5 — 10 років після запуску ринку землі її ціна може зрости від двох до п'яти разів.

Прем'єр також зазначив, що підготовка до запуску ринку землі йде за планом — Рада ухвалила законопроєкт № 2194, очікується ухвалення законопроєкту № 2195, який дозволить електронні торги землею.

Подякувати 🎉