Facebook Pixel

Чому насправді звільняються з роботи працівники в Україні

Gradus Research провела спеціальне HR-дослідження під назвою «Очікування від роботодавців у ситуації тотального вигорання», результати якого було представлено на 17-й People Management Conference. У фокусі дослідження — емоційний стан українських працівників та їхні очікування від роботодавців в умовах затяжного стресу та професійного вигорання.

Як показали результати, ключовими пріоритетами для співробітників залишаються гідна оплата праці та збереження балансу між роботою та особистим життям — на цьому наголосили 46% респондентів. До п’ятірки найважливіших чинників також увійшли дружня атмосфера в колективі (33%), гнучкий графік або формат роботи (27%) та перспективи професійного розвитку (23%).

Навантаження і невизначеність — основні фактори стресу на роботі

42% опитаних зазначили, що найбільше їх турбує надмірне робоче навантаження. Також понад третина респондентів (35%) вважають, що ключовим джерелом стресу є невизначеність у компанії.


eNPS негативний серед усіх статево-вікових груп та суттєво знижується з віком

Можна сумніватися, чи отримують працівники очікувані вигоди від роботи. Індекс ймовірності рекомендувати компанію як гарне місце для роботи (eNPS) становить -19, що свідчить про низький рівень лояльності: кількість незадоволених або тих, хто не готовий рекомендувати роботодавця, перевищує кількість прихильників.

Водночас найменше невдоволення демонструють молоді співробітники віком 25-35 років (-8) та 18-24 років (-10), тоді як найбільше незадоволення спостерігається серед працівників 45-54 роки (-26) і 55-65 років (-34). Крім того, рівень задоволеності залежить від формату роботи, що підтверджує відповідна інфографіка.

Як люди реагують на стрес?

Повномасштабне вторгнення, економічна нестабільність та щоденні виклики зумовлюють стрес, який впливає на щоденну роботу людей в компанії. Це компульсивне переглядання новин та скролінг стрічки соцмереж. Частина людей почуваються виснаженими вже вранці та емоційно спустошеними після завершення робочого дня.

Quote«Ми всі живемо в ситуації тривалого надвисокого стресу. Наші дослідження демонструють, що у порівнянні з попередніми роками все більше респондентів починають відзначати ознаки вигорання. Це впливає і на продуктивність роботи, і на сталість команд. Тож ми вирішили подивитися на те, які типи вигорання існують серед українських працівників, адже знаючи тип вигорання, роботодавець може застосовувати відповідні інструменти, аби полегшити стан команд. Ми отримали дуже цікаві й прикладні результати», — зазначає Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та СЕО дослідницької компанії Gradus Research.

У топі очікувань від компаній — фінансове заохочення

Від роботодавця очікують гідної винагороди. Це сприймається зокрема і як інструмент підтримки психологічного стану працівників.


Всі вигорають, але всі вигорають по-різному

Стрес та вигорання по-різному впливають на людей, їхнє бажання працювати та залишатися в компанії чи рекомендувати її. За результатами дослідження всіх працівників умовно поділили на 5 кластерів: хронічно перевантажені, виснажені та демотивовані, балансують між натхненням і вигоранням, стабільні, але байдужі та залучені й натхненні. Всі з них замислюються про звільнення через стрес або вигорання. Найменше про це думають залучені та натхненні працівники (18%), а найбільше — хронічно перевантажені (75%).

Це також впливає на готовність рекомендувати власне місце роботи. Виснажені та демотивовані готові робити це найменше (показник eNPS становить -68), а залучені та вмотивовані, навпаки, готові рекомендувати власне місце роботи іншим (показник eNPS становить 31).

Подякувати 🎉