Facebook Pixel

Податкова хоче змусити власників ОВДП і акцій іноземних компаній платити більше

Податкова служба збирається прирівняти податок на пасивний дохід фізосіб до звичайного податку на дохід. Йдеться про підвищення оподаткування інструментів фінансового сектору та пасивних доходів фізичних осіб, повідомив голова Державної податкової служби Олексій Любченко у своїй статті на сайті ZN.ua.

За його словами, левова частка доходів найбагатших домогосподарств забезпечується завдяки пасивним доходам, зокрема завдяки володінню корпоративними правами та грошовими коштами через інвестиційні фонди, але такі схеми порушують принцип справедливого оподаткування для всіх учасників фінансового сектору. На його думку, різниця між стандартною ставкою податку на дохід фізосіб і ставкою на дохід від пасивних доходів знижує ефективну ставку податку для таких фізосіб.

«Це створює можливості для оптимізації оподаткування, зокрема з використанням інститутів спільного інвестування, а також порушує принцип справедливого оподаткування для всіх учасників фінансового сектору та фінансових інструментів. З огляду на це необхідно привести ставки податку на доходи фізичних осіб, що отримані завдяки дивідендам або операціям із цінними паперами (зокрема із сертифікатами інвестиційних фондів), до рівня стандартної ставки податку на доходи фізичних осіб».

Олексій Любченко

Олексій Любченко

міністр економіки

Контекст. За оцінкою ДПСУ, втрати України від застосування схем з ухилення або мінімізації сплати податків складають приблизно $7,7 млрд на рік. Загальні доходи населення 2020 року без урахування податків становили 3,4 трлн грн, з яких 1,9 трлн грн — це заробітна плата та інші грошові доходи. Водночас обсяги виручки підприємств торгівлі, які фіксуються через касові апарати, у 2020 році склали менше ніж 1,3 трлн грн, або лише 38%.

Подякувати 🎉