Посол у Великій Британії та колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Україні не варто сподіватися вийти на кордони 1991 чи 2022 років, поки у рф є сили, ресурси й засоби завдати ударів.
Про це він сказав під час форуму «Експорт безпеки: українська зброя у світі», передає .
Вихід на кордони 1991 та 2022 років: що заявив Залужний
«Сподіваюся, що в цьому залі вже немає людей, які ще сподіваються на якесь диво чи чудо, на якогось білого лебедя, який до України принесе мир, кордони 1991 чи 2022 року і після цього буде велике щастя. На мою думку, поки у противника є ресурси, є сили і засоби завдавати ударів по нашій території та робити спроби окремих наступальних дій — він буде це робити», — каже Залужний.
Ексголовком зазначив, що здатність росії вести війну буде абсолютно залежати від наявності у неї, перш за все, ресурсів для цього. І, за словами Залужного, десь з кінця 2023 — початку 2024 року рф якраз це і робить.
«Це справжня війна на виснаження», — вважає він.
Залужний підкреслив, що покласти край цьому можливо лише через повне руйнування самої спроможності рф вести війну проти України. Насамперед йдеться про знищення її військово-економічного потенціалу.

Валерій Залужний. Фото: The Page
Він також наголосив, що у сучасних демографічних та економічних умовах (дефіцит людського ресурсу і катастрофічне економічне положення) Україна повинна вести мову лише про високотехнологічну війну на виживання.
У ній, за словами ексголовкома, використовується мінімум людського ресурсу та мінімум економічно дешевих засобів для досягнення максимального ефекту.
Нагадаємо, що під час цього ж виступу Залужний заявив, що Україна може використати експорт озброєння як основну тактику входження країни в майбутні альянси й союзи.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
InnoTechEnergy виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової та альтернативної енергетики