Facebook Pixel

Коли Україна ухвалить закони для траншу від МВФ: Арахамія назвав дату

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія висловив упевненість у тому, що Верховна Рада до 1 червня 2021 року ухвалить усі закони, які є необхідними для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, а саме для виділення чергового траншу.

Про це він заявив у коментарі агентству Reuters, повідомили на сайті «Слуги народу». Йдеться, зокрема, про ухвалення закону про кримінальне покарання чиновників за брехню в деклараціях, про внесення змін до закону про Національне антикорупційне бюро та про внесення змін до закону про Нацбанк для зміцнення його незалежності.

Quote«1 червня для нас — крайній строк. Й уряд, і парламент, й Офіс президента мають намір дотримуватися цієї дати», — сказав він, уточнивши, що ця дата залишиться актуальною, якщо не буде блокувань у парламенті.

Контекст. Наприкінці минулого року та із середини січня до середини лютого в Україні працювала місія МВФ, яка мала визначити, чи можна виділити Україні другий транш кредиту в рамках програми stand-by, проте рішення так і не було ухвалено.

Нагадаємо, що 9 червня 2020 року МВФ затвердив програму stand-by для України, розраховану на 18 місяців, із фінансуванням у розмірі $5 млрд. І вже 12 червня Україна отримала перший і поки що єдиний транш у розмірі $2,1 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉