Facebook Pixel

МВФ виділить Україні ще тільки один транш кредиту – Fitch

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує, що МВФ виділить Україні тільки один транш кредиту в 2021 році на суму $0,7 млрд. Крім того, Україна отримає $1,5 млрд у вигляді іншого офіційного фінансування.

Fitch також прогнозує, що Україна випустить єврооблігацій на суму більше, ніж заплановано ($1,4 млрд).

Агентство вважає, що завершення першого перегляду програми stand-by буде складним. Зокрема, буде проблематичним схвалення парламентом законодавства про боротьбу з корупцією і про судову реформу.

Однак в Fitch вважають, то в Україні більший політичний стимул для виконання умов МВФ з'явиться в другій половині 2021 року. Це буде пов'язано з необхідністю виплати $2,2 млрд у вересні і різким збільшенням потреби у фінансуванні бюджету ближче до кінця року.

Контекст. Місія МВФ працювала з Україною в період з 21 по 23 грудня 2020 року і з 11 січня по 12 лютого 2021 року. В результаті сторони не домовилися про перегляд програми stand-by, тому рішення про виділення траншу поки не може бути прийнято.

Рада директорів МВФ 9 червня 2020 року затвердила програму stand-by для України, розраховану на 18 місяців із загальним фінансуванням $5 млрд. Україна 12 червня отримала перший і на даний момент єдиний транш в розмірі $2,1 млрд.

Переговори з МВФ про отримання нового траншу «проходять в спокійному режимі», говорив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю 11 лютого.

«Виникають нові питання, зокрема, регулювання ринку газу. Зараз шикуються параметри, яким чином це повинно бути узгоджено з МВФ. Залишаються і старі питання: антикорупційна структура, НАЗК, НАБУ, судова реформа», — пояснив він.

Марченко додав, що залишаються невиконаними і структурні маяки минулого року згідно із законом про банки і банківську діяльність. Тривають дискусії щодо бюджетних параметрів 2022 року, щоб укластися в 3,5% дефіциту держбюджету.

Подякувати 🎉