Офіційно: місія МВФ завершила роботу в Україні, рішення про транш не прийнято

Глава МВФ Крісталіна Георгієва. Фото: IMF

Глава МВФ Крісталіна Георгієва. Фото: IMF

У період з 21 по 23 грудня минулого року і з 11 січня до 12 лютого фахівці МВФ обговорювали з представниками влади України прогрес у впровадженні заходів і реформ. Метою місії МВФ було визначити, чи можна виділити Україні другий транш кредиту в рамках програми stand-by. Робота місії завершена, рішення по грошах не прийнято. Про це сказав постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, повідомило агентство «Укрінформ».

За його словами, дискусії фокусувалися на посиленні управління Національним банком; поліпшенні законодавчого і регулятивного підстави банківського нагляду і фінансового оздоровлення; заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту в середньостроковій перспективі; законодавчіх ініціативах щодо відновлення і посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства. Також дискусії стосувалися заходів в секторі енергетики.

«Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», — повідомив Люнгман.

Telegram Logo

Контекст. Рада директорів МВФ 9 червня 2020 року затвердила програму stand-by для України, розраховану на 18 місяців із фінансуванням $5 млрд. Україна 12 червня отримала перший і поки що єдиний транш в розмірі $2,1 млрд.

Переговори з МВФ про отримання нового траншу «проходять в спокійному режимі», говорив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю 11 лютого.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Виникають нові питання, зокрема, регулювання ринку газу. Зараз шикуються параметри, яким чином це повинно бути узгоджено з МВФ. Залишаються і старі питання: антикорупційна структура, НАЗК, НАБУ, судова реформа», — пояснив він.

Марченко додав, що залишаються невиконаними і структурні маяки минулого року згідно із законом про банки і банківську діяльність. Тривають дискусії щодо бюджетних параметрів 2022 року, щоб укластися в 3,5% дефіциту держбюджету.

Переговори з місією МВФ закінчилися «практично нічим», повідомив The Page джерело в Міністерстві фінансів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини