Facebook Pixel

«МВФ обкакався»: Чи вплине коментар Милованова на переговори з фондом

Нещодавно радник голови Офісу президента та ексміністр розвитку економіки Тимофій Милованов образливо висловився на адресу МВФ після того, як представники місії не затвердили надання Україні чергового траншу.

znimok-ekrana-2021-02-17-o-160553.png

Свою заяву топчиновник зробив у коментарі до власного посту в Facebook. У ньому він розповідав про своє перебування в Об'єднаних Арабських Еміратах і успішні домовленості з місцевим принцом про збільшення товарообігу між нашими країнами.

Відповідаючи на зауваження користувача Дена Ювженко «З МВФ обкакалися, треба хоча б якось компенсувати», Милованов написав «Там МВФ обкакався, а не Україна. Якщо на це чесно дивитись».

Багато читачів його сторінки засудили таке різке висловлювання від офіційного представника України, висловили побоювання, що вони можуть викликати погіршення відносин між Україною та міжнародним фондом і сумніви в компетентності колишнього міністра. Сам Милованов своє висловлювання більше не коментував.

milovanov.jpg

Колишній міністр соцполітики Павло Розенко, наприклад, вирішив після таких коментарів з'ясувати, яку ж посаду офіційно займає Милованов.

rozenko.jpg

Негативно висловилися й інші коментатори.

milovchik.jpg

За словами політолога Володимира Фесенка, висловлювання Милованова навряд чи можна вважати офіційним коментарем, адже це просто листування в Facebook, однак раднику Офісу президента варто бути обережнішим у формулюваннях.

Quote«Можу погодитися: навіть якщо ти вже не міністр, а неофіційний радник, проте, в статусі радника президента краще уникати не надто політкоректних термінів», — зазначив він у коментарі The Page.

Перекладаючи на політкоректну мову, Милованов таким чином висловив претензію на адресу делегації МВФ, якій варто було б усе ж шукати якісь компроміси з українською стороною, вважає політолог.

«Але у майбутньому краще таких формулювань уникати. На прикладі Тимофія Милованова, та й Юрія Вітренка, чиї інтерв'ю зараз створюють йому проблеми перед черговою спробою призначення міністром, я б радив думати про кожне слово», — пояснив Фесенко.

Для цього потрібні політичний досвід і політична майстерність, каже експерт, адже навіть, якщо чиновник мав на увазі правильні речі, потрібно розуміти, як це буде сприйматися та інтерпретуватися.

Милованов, Вітренко, та й почасти інші чиновники — люди професійні, я чув про них хороші відгуки, але політичного чуття та розуміння політичних обмежень у них ще немає. Я скажу, не всі можуть цьому навчитися, а деякі епатаж роблять своїм стилем, це вже роль. Але якщо ти претендуєш на роль великого чиновника, епатажу краще уникати. Політику таке можна — його цитуватимуть, запрошуватимуть на ток-шоу, але з епатажем закрита дорога на високі посади. Вітренко зараз створює собі проблему, йому краще б поки що не давати інтерв'ю. Милованову втрачати нічого, але такими формулюваннями він побічно створює проблеми для президентської команди. Хоча я розумію, що він мав на увазі, це створює привід для критики та інсинуацій. Повертаючись до старої термінології, потрібно «фільтрувати базар».

Володимир Фесенко

Володимир Фесенко

Політолог


Подякувати 🎉