Тимофій Сергійович
Політик, економіст
Біографія
Народився 18 березня 1975 року в Києві.
Освіта: Київський політехнічний інститут, Києво-Могилянська академія, Університет Вісконсин-Медісон, США.
«Моя освіта обійшлося Україні та зарубіжним країнам у більш ніж $1 млн», — похвалився журналістам політик.
Кар'єра
- Під час навчання в КПІ працював в «Альфа-Капіталі» (зараз — Альфа-Банк»).
- У 2004-2008 роках — викладач Боннського університету в Німеччині. «Перша робота після аспірантури», — уточнював Милованов.
- 2008-2015 — викладав у США. Спершу — асистент-професор Університету штату Пенсільванія, потім — лектор, помічник-професор Пенсильванського університету, асоційований професор на постійному контракті Піттсбурзького університету.
- У 2014 — співзасновник і редактор сайту VoxUkraine. Через рік — заступник редактора академічного журналу Review of Economic Design.
- 7 липня 2016 — член Ради НБУ від парламенту (за квотою «Самопомочі»). У жовтні обраний заступником голови Ради НБУ.
Пояснював журналістам, що в Нацбанку склалися дві групи з «певним ідеологічним розколом».
«Дві групи. Милованов, Гонтарева та Козюк — це одна група. Ричаківська, Щербакова, Данилишин і Фурман — інша ».
Покинув посаду після призначення до Кабміну у 2019-му. До Ради НБУ замість Милованова увійшов Віталій Шапран, який прославився висловом «розстріляли б у під'їзді» на адресу заступників голови НБУ Катерини Рожкової та Дмитра Сологуба.
Політика
- У липні 2019 навчав депутатів «Слуги народу» в Трускавці. Запрошення навчати народних обранців отримав від нардепа «Слуги народу» Андрія Мотовіловца.
- Через місяць був призначений міністром економрозвитку, торгівлі та сільського господарства. Запевняє, що отримав посаду завдяки «Школі депутата».
- 4 березня 2020 Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука з посади прем'єра. З ним автоматично пішов у відставку весь уряд.
«Я відмовився від позиції міністра (агро) в новому уряді», — уточнив Милованов.
- У листопаді 2020 став позаштатним радником голови ОП Андрія Єрмака.
«Насправді, я вже деякий час є позаштатним радником (без зарплати) Андрія Єрмака», — уточнив політик.
Статки, доходи, бізнес, декларації
Згідно з декларацією, у Міловованов орендує апартаменти (30 «квадратів») у Піттсбурзі, штат Пенсільванія, США.
У Києві він знімає житло (60 м2) у декого Валерія Миколюка. Людина з таким же ім'ям є чоловіком рідної сестри Милованова — Зої.
Крім того, у його сестри, батька та його дружини є квартира в Києві розміром 42 м2. Ще одна квартира (майже 70 м2) записана на нього та двох рідних сестер.
«У мене немає дому, я думаю, взагалі... Я виріс на вулиці Гончара, живу на Львівській площі, знімаю. А в США мені найбільше подобається, звичайно, Філадельфія, вона мені дуже рідна. Я б хотів там жити, якщо в США. Вона мені більше подобається, ніж Нью-Йорк, Чикаго, Сан-Франциско. Але зараз я живу в Піттсбурзі. Піттсбург — непогане місто, і університет непоганий», — зізнавався політик журналістам.
У Милованова є дві іномарки — «Авео» 2007 року випуску, записані на нього та сестру. І «Вольво» 2009-го, якої політик володіє сам. Крім того, у сім'ї задекларований катер «Крим» 1978 року випуску.
На банківських рахунках зберігає 1,5 млн грн і $32,8 тис. Також політик задекларував цінні папери інвестиційної компанії Vanguard (їх можна купувати з України) і міжнародного пенсійного фонду, який надає послуги працівникам академічних кіл.
Пов'язані люди
Олексій Гончарук
прем'єрміністр України в 2019-2020 роках
«Десь у середині літа Олексій Гончарук запросив приєднатися до його команди, яка обговорювала різні економічні питання, коли він працював заступником голови Офісу президента (ОП)», — зізнавався Милованов.
До групи Гончарука входили Юлія Ковалів (заступниця голови ОП — звільнилася в грудня 2020), Олексій Оржель (ексміністр енергетики та навколишнього середовища), Денис Малюська (міністр юстиції).
Пов'язані компанії
Kyiv School of Economics
приватний вуз
- Kyiv School of Economics (Київська школа економіки) — приватний вуз. Милованов є президентом KSE.
- Сайт — https://kse.ua/ua
VoxUkraine
аналітична платформа
- Сестра Милованова Зоя Милованова — одна із засновниць VoxUkraine («Вокс Україна»).
- Це аналітична платформа, заснована в 2014 році групою економістів і юристів, що працюють в Україні та за кордоном. Зареєстрована як громадська організація (ЄДРПОУ 40116636).
- Сайт — https://voxukraine.org/ru/
- Серед засновників платформи — дружина заступника голови НБУ Дмитра Сологуба Ілона Сологуб, головна економістка в інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан, директорка з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан.
Родина
- Сестра — Милованова Зоя Сергіївна, народилася 13 липня 1978 року
Зоя — одна із засновниць VoxUkraine. Зареєстрована як громадська організація (ЄДРПОУ 40116636). Також Зоя Милованова є практикуючою адвокаткою.
- Сестра — Варшавська Маріанна Борисівна, народилася 15 березня 1968 року.
Вона — психологиня за освітою, працювала керівницею IT-проектів ВЕБ студії, консультантом із розвитку.
Заснувала клуб «Краплинка» — вчить дітей переселенців із зони АТО і з дитбудинків вітрильного спорту в яхтклубі Межигір'я.
Мами Тимофія вже немає в живих.
«Моя мама померла після ускладнень після операції на шиї, а написали — тромб. Може, і тромб... Але правди ми ніколи не дізнаємося. Тому що, якби написали — від ускладнень, то була б винна лікарня, яка допустила ускладнення. А якби написали — від травми шиї, то була б людина, яку можна було звинуватити в створенні умов, що призвели до травми», — писав політик.
- Батько — Милованов Сергій Миколайович, народився 1 жовтня 1947 року.
- Дружина батька — Милованова Нонна Сергіївна, народилася 9 серпня 1940 року.
- Відомо, що Тимофій в 2004 одружився на американці, розлучився в 2008 році. Розповідав журналістам, що познайомився з колишньою дружиною в нічному клубі в Німеччині.
«Не вийшло. Дітей немає. Я закохуюся в людей, але мені складно, тому що у мене складний характер», — пояснив сайту Medium.
Скандали
- У жовтні 2019 олігарх Ігор Коломойський назвав Милованова «дебілом» і порадив піти у відставку.
Причиною став виступ «95 Кварталу», в якому вони висміяли підпал будинку ексголови НБУ Валерія Гонтаревої.
Міністр Милованов тоді заявив, що заявив, що жарти «Вечірнього кварталу» проти Гонтаревої можуть і будуть сприйматися зовнішніми інвесторами як підтвердження зв'язків між олігархами та владою, а це негативно впливає на інвестиційний клімат в країні.
«Я цього не приховую, що я дебіл. Я жартую. Так що тут головне — результати. І я думаю, що скандал вичерпано, тому що висловилися всі », — відповів журналістам чиновник і додав, що не ображається на олігарха.
- У квітні 2020 Юлія Тимошенко подала в суд на Милованова — зажадала захисту честі та ділової репутації. В ефірі телеканалу «Україна» міністр економіки заявив, що нібито в 2009 році «Таміфлю» купувався за завищеними цінами у посередників, тоді як на ринку були інші продавці. І вони пропонували цей лікарський препарат за іншими (меншими) цінами.
Справу розглядає Шевченківський райсуд Києва.
- У лютому 2021 Милованов образливо висловився на адресу МВФ після того, як представники місії не затвердили надання Україні чергового траншу.
«Там МВФ обкакался, а не Україна. Якщо чесно на це дивитися», — написав він у соцмережах.
- 13 лютого стало відомо, що місія МВФ за першим переглядом програми stand-by завершилася без результату, і очікуваного траншу Україна не отримає.
«Дискусії фокусувалися на посиленні управління НБУ, поліпшенні законодавчої та регулятивної підстави банківського нагляду та фінансового оздоровлення, заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту в середньостроковій перспективі, законодавчі ініціативи з відновлення та посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства; також дискусії стосувалися заходів у секторі енергетики. Дискусії триватимуть», — пояснив у пресярелізі представник Фонду в Україні.
Спочатку в соцмережах радник Єрмака уточнив, що «колись напише в мемуарах, як та сторона (МВФ)« розводить ».
«Я сам не знав і не міг повірити, поки не почав працювати з цим», — заявив він.
Потім Милованов заявив журналістам, що МВФ «обдурив» Україну та створив негативний фон для візиту президента Володимира Зеленського в ОАЕ.
«Нас десь обманули, але обдурили тактовно, поставили в складну ситуацію, коли ми прилетіли в Емірати з цією негативною новиною від місії, яку розтягнули російські ЗМІ, і це відчувалося в Еміратах», — сказав він в інтерв'ю Hromadske.
У «Слузі народу» поспішили відхреститися від висловлювань досвідченого економіста.
«Милованов є такої екстравагантною фігурою в нашій команді, і ми його за це любимо іноді, а іноді — ні. Він дозволяє собі певні висловлювання, з якими ми не погоджуємося абсолютно, я можу це з впевненістю сказати», — сказав Данило Гетманцев.
Заслуги
У 2014 році український Forbes включив Тимофія Милованова другим номером у рейтинг 15 провідних економістів України, які досягли успіху за останні п'ять років.
Цитати
«Державний підхід означає займати позицію в інтересах держави. А отже, потрібно тримати тверду позицію. Тверда позиція, зі свого боку, це затримки. Тому обидві сторони шукають компроміс, але кожна хоче досягти кращого результату для себе. Чим краща ситуація в макроекономіці, бюджеті та фінансах в Україні та на світовому ринку, тим менше вартують такі затримки. Єдине, що іноді одна сторона комунікує асиметрично. Результат — у ЗМІ підсвічена позиція однїєї сторони».
«І фінансова — макроекономічна стабільність підтримується, системних ризиків немає, ситуація з бюджетом нормальна. І переговорна з МВФ. Українська сторона працює, насамперед, в інтересах держави і робить все можливе для досягнення домовленостей з МВФ. Водночас, як у будь-якому переговорному процесі, є принципові питання, пов'язані, зокрема, і з незалежністю державного управління. Які завжди і роблять наші переговори делікатними та складними. Кожен відстоює свою позицію, робить це твердо, відповідно, переговори займають час. І це нормально. Обом сторонам потрібно знайти компроміси в загальних інтересах. В цьому й полягає суть переговорів».
Фото, відео
Фото: Тимофій Милованов / FB
Пов'язані новини
Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter