Варіант моделі ринку землі, який буде запропоновано для голосування депутатам 30 березня, – це імітація, нано-реформа. Таку думку висловив ексміністр економіки Тимофій Милованов.
За його словами, станом на сьогодні:
- Тіньовий ринок землі існує.
- Люди, які працюють на землі, не захищені від рейдерства.
- Велика частина землі обробляється в «темну», та податки не сплачуються.
- Землю не можна використовувати в якості застави, що не дає можливості отримувати тривале і дешеве фінансування.
- Державна земля розкрадається (приблизно половина такої землі була виведена з державної власності за період мораторію на продаж землі).
«Нова редакція закону про обіг землі не вирішує цих проблем. Вона залишає все як є. Зміна формату ринку землі відкидає Україну у розвитку як мінімум на кілька років», – вважає Милованов.

Контекст. Ринок землі намічено запустити з 1 липня 2021 року, а перші два роки після цієї дати буде діяти обмеження на розмір площі володіння фізособами тільки до 100 га. Після закінчення дворічного строку купувати землю зможуть і юридичні особи. Поріг володіння буде 10 тис. га в одні руки. Уряд вважає, що такі заходи дозволять поетапно впроваджувати регулювання ринку землі, а при виникненні невідповідностей — коригувати законодавство.
Президент Володимир Зеленський сподівається, що на позачерговому засіданні Верховної Ради 30 березня депутати ухвалять закон про ринок землі, який необхідний для отримання допомоги МВФ. У цього закону багато противників, тому пом'якшуючи законопроект, уряд і президент розраховують набрати необхідну кількість голосів для прийняття закону.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також