Facebook Pixel

Милованов: Нова модель ринку землі – це імітація

Варіант моделі ринку землі, який буде запропоновано для голосування депутатам 30 березня, – це імітація, нано-реформа. Таку думку висловив ексміністр економіки Тимофій Милованов.

За його словами, станом на сьогодні:

  1. Тіньовий ринок землі існує.
  2. Люди, які працюють на землі, не захищені від рейдерства.
  3. Велика частина землі обробляється в «темну», та податки не сплачуються.
  4. Землю не можна використовувати в якості застави, що не дає можливості отримувати тривале і дешеве фінансування.
  5. Державна земля розкрадається (приблизно половина такої землі була виведена з державної власності за період мораторію на продаж землі).

«Нова редакція закону про обіг землі не вирішує цих проблем. Вона залишає все як є. Зміна формату ринку землі відкидає Україну у розвитку як мінімум на кілька років», – вважає Милованов.

Контекст. Ринок землі намічено запустити з 1 липня 2021 року, а перші два роки після цієї дати буде діяти обмеження на розмір площі володіння фізособами тільки до 100 га. Після закінчення дворічного строку купувати землю зможуть і юридичні особи. Поріг володіння буде 10 тис. га в одні руки. Уряд вважає, що такі заходи дозволять поетапно впроваджувати регулювання ринку землі, а при виникненні невідповідностей — коригувати законодавство.

Президент Володимир Зеленський сподівається, що на позачерговому засіданні Верховної Ради 30 березня депутати ухвалять закон про ринок землі, який необхідний для отримання допомоги МВФ. У цього закону багато противників, тому пом'якшуючи законопроект, уряд і президент розраховують набрати необхідну кількість голосів для прийняття закону.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉