Facebook Pixel

Україна не оголосить дефолт і очікує фінансування МВФ — Офіс президента

Центральна влада України не розглядає оголошення дефолту і розраховує на домовленості з МВФ як щодо збільшення потенційного фінансування, так і щодо додаткової допомоги в боротьбі з пандемією коронавірусу.

Про це заявила прессекретар президента України Юлія Мендель у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Для України зараз надзвичайно важливою є співпраця з МВФ. Ми дуже раді, що нам вдалося домовитися про збільшення потенційного фінансування. Адже на додачу до програми допомоги, яку ми обговорювали раніше, МВФ розглядає підтримку України в боротьбі з поширенням коронавірусу COVID-19», — сказала вона.

За словами Мендель, президент Володимир Зеленський сподівається, що на позачерговому засіданні Верховної Ради депутати ухвалять необхідні рішення для підтримки бізнесу, соціально вразливих категорій населення, приймуть ринок землі та закон про заборону приватизації націоналізованих раніше банківських установ.

Контекст. МВФ заявив, що світова економіка провалилася в рецесію, вийти з якої не вдасться до 2021 року. А ефект нової фінансової кризи може виявитися гіршим, аніж після 2008 року.

МВФ також може збільшити обсяг кризового фінансування України у рамках нової програми розширеного фінансування (EFF). Щоб отримати кошти, Україні потрібно прийняти закон у редакції, яка дозволяє концентрувати до 10 тис. га в одних руках, а також закон, який унеможливлює оскарження націоналізованих раніше банківських установ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉