8000 грн від Зеленського: як отримати допомогу та коли почнуться виплати

Як працюватимуть виплати за локдаун-2021 в Україні. Фото: Нацбанк

Як працюватимуть виплати за локдаун-2021 в Україні. Фото: Нацбанк

Уряд на засіданні 7 квітня ухвалив рішення щодо запуску механізму виплат застрахованим ФОПам (фізичним особам-підприємцям) і найманим працівникам «карантинних» 8 тис. грн. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на його відкритті, додавши, що «Дія» почне реєстрацію громадян уже наступного тижня.

Водночас Міністерство соціальної політики вже підготувало проєкт постанови про одноразову допомогу. Він передбачає виплату українцям 2,9 млрд грн зі спеціального фонду держбюджету у 2021 році. Проєкт постанови розміщений на сайті Федерації профспілок і направлений на погодження міністерствам фінансів, економіки, цифрової трансформації, Пенсійному фонду, Державній податковій службі та іншим відомствам.

Telegram Logo

Хто отримає 8000 від Зеленського

Згідно з документом, одноразову матеріальну допомогу 8 тис. грн виплачуватимуть у тих регіонах, де діють додаткові карантинні заходи через коронавірус (а саме — «червоний» рівень епідемічної небезпеки). Її отримають ФОПи та наймані працівники тих підприємств, основним видом діяльності яких є визначені у переліку основних видів економічної діяльності, робота яких зупиняється через карантин та де працюють застраховані особи та ФОПи. Список повинен затвердити Кабінет міністрів.

Водночас допомогу не отримають наймані співробітники, які працюють у компаніях, що не платили ЄСВ на дату звернення; які за місяць до звернення працювали по іншому КВЕД, якого немає в списку Кабміну, і середня заробітна плата яких перевищує 30 тис. грн на місяць, й інші. Що стосується ФОПів, то допомогу не зможуть отримати ті, котрі зареєструвалися менше трьох місяців тому; КВЕД яких не належить до переліку за місяць до звернення, а також які одночасно є найманими співробітниками.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Як отримати 8000 від Зеленського

Для того щоб отримати одноразову матеріальну допомогу, потрібно подати відповідну заяву протягом 30 днів від дня запровадження на території, де ви працююте, додаткових заходів. Вона формується та подається через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Портал Дія», зокрема з використанням мобільного застосунку.

Дані для заяви на виплати:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта;
  • адреса реєстрації місця проживання;
  • номер банківського рахунку;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи;
  • надання згоди на обробку персональних даних.

Водночас списки на виплату допомоги формує Мінцифри один раз на день після перевірки наданої у заяві інформації. Потім Пенсійний фонд надсилає Мінсоцполітики заявки на перерахування коштів для виплати у міру надходження списків на виплату допомоги. Далі Мінсоцполітики перераховує кошти на окремий рахунок Фонду в Ощадбанку. Пенсійний фонд здійснюватиме перерахування коштів для виплати протягом наступного операційного дня.

Коли почнеться реєстрація на карантинні виплати-2021

За словами Шмигаля, в «Дія» зареєструватися можна з наступного тижня. Нагадаємо, що під час минулої програми, коли українцям виплачували по 8 тис. грн, з моменту першого дня подачі заявок до отримання грошей пройшло близько тижня.

«Уряд за дорученням президента розробив, а Верховна Рада затвердила механізм підтримки населення і бізнесу в разі посилення карантинних заходів, який передбачає надання одноразової грошової допомоги в розмірі 8 тис. грн. Цей механізм уже працював взимку, і ми його повертаємо в регіони, що знаходяться в «червоних» зонах».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Контекст. Про те, що в Україні готові виплатити державну допомогу ФОПам та працівникам підприємств, які страждають через карантинні обмеження у «червоних» зонах, стало відомо наприкінці березня. Допомогу ініціював Володимир Зеленський.

Нагадаємо також, що наприкінці 2020 року глава держави анонсував заходи щодо підтримки бізнесу та українців через посилення карантинних обмежень. Пізніше Верховна Рада ухвалила законопроєкт, у якому йдеться про одноразову фінансову допомогу для українців.

Пізніше сервіс «Дія» почав реєструвати заявки на отримання матеріальної допомоги. Однак того самого дня в застосунку були помічені деякі баги, які заважали користувачам зареєструватися й отримати допомогу. Виплачувати допомогу почали 22 грудня. Тільки за день Пенсійний фонд профінансував виплати 2,2 млрд грн для 280,3 тис. осіб.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини