Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

8000 грн від Зеленського: як отримати допомогу та коли почнуться виплати

Як працюватимуть виплати за локдаун-2021 в Україні. Фото: Нацбанк

Як працюватимуть виплати за локдаун-2021 в Україні. Фото: Нацбанк

Закон про надання одноразової допомоги підприємцям і працівникам у «червоних» зонах набув чинності 9 квітня. Згідно з планами держави, на допомогу ФОПам витратять майже 3 млрд грн.

Отримати таку виплату досить просто — потрібно лише подати заявку в застосунку або на порталі «Дія». ФОПи та наймані працівники зможуть це зробити з 19 квітня, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Хто отримає 8000 від Зеленського

Одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн виплачуватимуть у тих регіонах, де через коронавірус діють додаткові карантинні заходи — «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Її отримають ФОПи та наймані працівники тих підприємств, основним видом діяльності яких є визначені в переліку основних видів економічної діяльності, робота яких зупиняється через карантин і де працюють застраховані особи та ФОПи. Список має затвердити Кабінет міністрів.

Водночас допомогу не отримають наймані співробітники, які працюють у компаніях, що не сплачували ЄСВ на дату звернення; які за місяць до звернення працювали за іншим КВЕД, якого немає в списку Кабміну, середня заробітна плата яких перевищує 30 тис. грн на місяць та інші.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Щодо ФОПів, то допомогу не зможуть отримати ті, котрі зареєструвалися менше ніж три місяці тому; КВЕД яких не належав до переліку за місяць до звернення, а також ті, які одночасно є найманими працівниками.

Як отримати 8000 від Зеленського

Для того щоб отримати одноразову матеріальну допомогу, потрібно подати відповідну заяву впродовж 30 днів від дня запровадження додаткових карантинних заходів на території, де ви працюєте. Вона формується й подається через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія», зокрема з використанням мобільного застосунку.

Дані для заяви на виплати:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта;
  • адреса реєстрації місця проживання;
  • номер банківського рахунку;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи;
  • надання згоди на обробку персональних даних.

Водночас списки на виплату допомоги формує Мінцифри один раз на день після перевірки наданої в заяві інформації. Потім Пенсійний фонд надсилає Мінсоцполітики заявки на перерахування коштів для виплати у міру надходження списків на виплату допомоги. Далі Мінсоцполітики перераховує кошти на окремий рахунок Фонду в Ощадбанку. Пенсійний фонд здійснюватиме перерахування коштів для виплати впродовж наступного операційного дня.

Коли почнеться реєстрація на карантинні виплати — 2021

За словами Шмигаля, зареєструватися в «Дія» можна з 19 квітня. Нагадаємо, що під час минулої програми, коли українцям виплачували по 8 тис. грн, з моменту першого дня подання заявок до отримання грошей пройшов майже тиждень.

«Уряд за дорученням президента розробив, а Верховна Рада затвердила механізм підтримки населення і бізнесу в разі посилення карантинних заходів, який передбачає надання одноразової грошової допомоги в розмірі 8 тис. грн. Цей механізм уже працював взимку, і ми його повертаємо в регіони, що знаходяться в «червоних» зонах».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Контекст. Про те, що в Україні готові виплатити державну допомогу ФОПам і працівникам підприємств, які страждають через карантинні обмеження в «червоних» зонах, стало відомо наприкінці березня. Допомогу ініціював Володимир Зеленський.

Нагадаємо також, що наприкінці 2020 року глава держави анонсував заходи щодо підтримки бізнесу та українців через посилення карантинних обмежень. Пізніше Верховна Рада ухвалила законопроєкт, у якому йдеться про одноразову фінансову допомогу для українців.

Пізніше сервіс «Дія» почав реєструвати заявки на отримання матеріальної допомоги. Однак того самого дня в застосунку були помічені деякі баги, які заважали користувачам зареєструватися й отримати допомогу. Виплачувати допомогу почали 22 грудня. Тільки за день Пенсійний фонд профінансував виплати 2,2 млрд грн для 280,3 тис. осіб.

Коментарі

Всі новини