Facebook Pixel

Виплати, податки та кредити: 5 обіцянок Зеленського для бізнесу в локдауні

До Верховної Ради найближчим часом подадуть законопроєкт щодо заходів із підтримки бізнесу та українців через посилення карантинних обмежень. Про це у своєму відеозверненні заявив президент Володимир Зеленський, повідомили в пресслужбі Офісу президента.

Як допомагатимуть бізнесу в локдауні?

За словами Зеленського, законопроєкти передбачатимуть, що ФОПам (фізичним особам-підприємцям) і найманим працівникам, які потрапили під закриття через карантин, виплатять одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн.

Як отримати 8 тис. грн допомоги:

  • потрібно зайти в застосунок «Дія»;
  • ввести свої дані;
  • ввести номер банківської карти, після чого буде здійснено перевірку даних і через тиждень ви отримаєте допомогу.

Загальний обсяг цієї допомоги становитиме 10 млрд грн, а отримати її зможуть понад мільйон українців.

Підприємства також матимуть змогу отримати одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

Quote«Це буде сума, пропорційна часу так званого простою в розмірі до 8 тис. грн на одного працівника», — пояснив Зеленський.

Підприємства, які припинять свою роботу на час карантину, зможуть отримати компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. На це передбачено 1,5 млрд грн для приблизно 120 тис. юридичних осіб.

Також діятимуть податкові канікули. Якщо карантин посилиться, 200 тис. фізичних осіб-підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з єдиним соціальним внеском.

Крім того, буде відновлено програму допомоги ФОПам, які мають дітей до 10 років — ідеться про матеріальну допомогу по частковому безробіттю.

І далі працюватиме програма «5-7-9%», яка розширить свої можливості 2020-го та 2021 року.

«Ми дуже сподіваємося на підтримку Верховною Радою всіх вищезазначених важливих кроків... Розкажіть у соціальних мережах про місця, де вам завжди смачно й де можна замовити доставку, підтримавши їх у такий спосіб. І сьогодні, і на вихідних».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Контекст. Уряд на засіданні 9 жовтня підтримав внесення змін до порядку надання державної підтримки суб'єктам мікро- і малого бізнесу в період пандемії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉