Facebook Pixel

Карантин «вихідного дня»: правила роботи та обмеження

Які обмеження й можливості є під час карантину «вихідного дня». Фото: УНІАН

Які обмеження й можливості є під час карантину «вихідного дня». Фото: УНІАН

На сьогоднішньому засіданні, 11 листопада, Кабінет міністрів має ухвалити постанову про введення карантину «вихідного дня». Це означає, що у вихідні дні різним торгово-розважальним центрам, магазинам, закладам громадського харчування буде заборонено працювати або на них чекають істотні обмеження. The Page зібрало інформацію про те, кому можна буде працювати на вихідних, кому заборонять, а також про правила, яких мають дотримуватися українці під час карантину.

photo-2020-11-12-16-03-30.jpg

Кому дозволено працювати під час карантину «вихідного дня»

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, з 00:00 суботи до 00:00 понеділка дозволяється працювати тільки аптекам, зокрема ветеринарним, продовольчим магазинам, автозаправним станціям (без зон харчування) і громадському транспорту. Працювати дозволено тому бізнесу, 60% площі яких призначені для торгівлі продуктами, пальним, кормами, виробами медичного призначення, ліками.

Водночас заклади громадського харчування можуть працювати виключно на винос. Також дозволяється продовжувати діяльність з надання фінансових послуг, діяльность з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового зв'язку, медичної практики, ветеринарної практики, діяльність з технічного обслуговування транспорту.

Telegram Logo

Кому заборонено працювати під час карантину «вихідного дня»

Під час дії карантину «вихідного дня» в суботу і неділю буде заборонена робота різних розважальних закладів, зокрема, кінотеатрів, театрів, дитячих кімнат. Також буде рекомендовано закрити торгово-розважальні центри, спортзали, фітнес-центри, басейни, спортивні установи, установи культури, крім виробництва аудіовізуальних творів (кіно і відеозйомка), заклади розміщення, в тому числі готелі (крім тих, які виконують соціальні функції).

Правила карантину «вихідного дня»

Для всіх зон епідемічної небезпеки в країні під час карантину «вихідного дня» діятимуть загальні правила:

  • забороняється перебування в громадських будівлях, громадському транспорті без засобів індивідуального захисту на обличчі. Нагадаємо: якщо ви не будете дотримуватися цієї норми, вас можуть оштрафувати;
  • не можна перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • треба дотримуватися соціальної дистанції;
  • перед початком робочого дня необхідно вимірювати температуру в співробітників, розмістити антисептичні засоби на вході до приміщення, проводити дезінфекцію робочих місць;
  • забороняється самовільно залишати місця самоізоляції й обсервації;
  • іноземці та особи без українського громадянства, яким дозволяється перетин державного кордону, повинні його перетинати лише за наявності поліса страхування;
  • забороняється перетинати контрольні пункти в'їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, а також в'їжджати туди іноземцям та особам, які не мають громадянства, без страхового поліса.

Контекст. Раніше Максим Степанов розкрив подробиці карантину «вихідного дня», заявивши, що він може почати діяти 14-15 листопада.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини