Facebook Pixel

Карантин «вихідного дня» в Україні: коли почнеться, скільки триватиме і як працюватиме

photo-2020-11-12-16-03-30.jpg

Кабінет міністрів на своєму засіданні 11 листопада запровадив карантин «вихідного дня». Він почне діяти з суботи 14 листопада і кожні вихідні протягом трьох тижнів, тобто до 30 листопада.

Карантин «вихідного дня» передбачає, що без обмежень з 00:00 суботи до 00:00 понеділка працюватимуть виключно аптеки, в тому числі ветеринарні, продовольчі магазини (60% площі яких призначені для торгівлі продуктами, пальним, кормами, виробами медичного призначення), автозаправні комплекси (без зон харчування) та транспорт. У той же час заклади громадського харчування (бари, ресторани, кафе) не працюватимуть, але можлива робота на винос.

Також заборонено приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, в інших закладах розважальної діяльності. Не працюватимуть заклади культури, окрім виробництва аудіовізуальних творів (кіно- і відеозйомка),спортивні зали, басейни, заклади розміщення, в тому числі готелі (окрім тих, що виконують соціальні функції).

Водночас дозволяється продовжувати діяльність із надання фінансових послуг, з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового зв'язку, медичної практики, ветеринарної практики, технічне обслуговування транспорту.

Ще до ухвалення такого рішення прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що повного локдауну економіка України не витримає. За його словами, у зв'язку з обмеженнями, уряд будет підтримувати підприємців у ресторанній, розважальній та культурній галузях, а саме:

  • компенсувати частину зарплат робітників у зв'язку з простоєм;
  • найближчим часом запровадити програму портфельних гарантій (до 80% кредиту буде покриватися державою);
  • у підприємців буде можливість застосувати визнання карантину «вихідного дня» форс-мажорною обставиною;
  • програма доступних кредитів "5-7-9", яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу, продовжуватиме діяльність. Йдеться про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

Контекст. Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що у вихідні дні в Україні працюватимуть виключно аптеки, продуктові магазини і транспорт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉