Країни G7 будуть і надалі тиснути на росію, посилюючи санкції, поки не буде припинення вогню. Країни «Великої сімки» запевнили, що активи рф залишатимуться замороженими, поки росія не припинить війну та не заплатить за збитки Україні.
Про це йдеться у спільному комюніке міністрів фінансів та керівників центральних банків країн G7 22 травня після саміту у Канаді.
«Ми засуджуємо продовження жорстокої війни росії проти України та висловлюємо свою щиру похвалу за величезну стійкість українського народу та економіки. G7 залишається відданою непохитній підтримці України…» – йдеться у заяві «Великої сімки».
Що країни G7 говорили про Україну на 51-му саміті у травні 2025
Країни G7 підтримують зусилля припинити вогонь між Україною та росією. Проте якщо цього не станеться, вони будуть і надалі «вивчати всі можливі варіанти, включаючи варіанти максимізації тиску», зокрема посилення санкцій.

Лідери G7 також підтвердили, що суверенні активи росії у їхніх юрисдикціях залишатимуться замороженими, поки росія не припинить свою агресію та не заплатить за збитки Україні.
«Ми погоджуємося, що мобілізація приватного сектору буде важливою для відновлення та реконструкції України, витрати на яку, за оцінками Світового банку, сягнуть $524 млрд протягом наступного десятиліття», – йдеться в комюніке.
У G7 запевнили, що допомагатимуть Україні у відбудові, зокрема, щоб зміцнити довіру інвесторів через двосторонні та багатосторонні ініціативи.
Вони й надалі надаватимуть постійну підтримку через трастовий фонд MIGA SURE (Підтримка реконструкції та економіки України), а також працюватимуть через Платформу донорів з урядом України, міжнародними фінансовими установами та страховиками, щоб швидше скасувати повну заборону на інвестиції в Україну, яку ввела низка страхових та фінансових компаній через високі ризики
Про це також говоритимуть на Конференції з питань відновлення України 10-11 липня 2025 року у Римі.
«Ми погоджуємося співпрацювати з Україною, щоб гарантувати, що жодні країни чи організації, або організації з цих країн, які фінансували чи постачали до російської військової машини, не матимуть права отримувати прибуток від реконструкції України», – зазначили лідери G7 у спільній заяві.
Європейський Союз запропонував G7 знизити граничну ціну на російську нафту, що транспортується морським шляхом, на $10 із поточних $60 за барель.