Facebook Pixel

Україна пропонує ЄС жорсткі санкції проти росії, поки США відмовляються від тиску на путіна

Україна пропонує ЄС жорсткі санкції проти росії, поки США відмовляються від тиску на путіна. Що відомо про Білу книгу. Фото: Depositphotos

Україна пропонує ЄС жорсткі санкції проти росії, поки США відмовляються від тиску на путіна. Що відомо про Білу книгу. Фото: Depositphotos

Київ підготував 40-сторінкову Білу книгу з вимогою до ЄС посилити тиск на росію, оскільки президент США Дональд Трамп відмовився від посилення санкцій, повідомляє Reuters, посилаючись на неопублікований документ, який Україна представить наступного тижня.

У звіті йдеться про потребу «оновленого підходу» до санкцій, включно з конфіскацією російських активів, кращою координацією на рівні держав-членів і посиленим експортним контролем, оскільки майбутня роль Вашингтона є невизначеною.

Quote«Санкції залишаються одним із небагатьох інструментів, які можуть знизити здатність Росії вести війну та сприяти її стратегічному стримуванню», — йдеться у матеріалах, з якими ознайомилося агентство.

Інформація про документ з’явилася на тлі повідомлень про те, що президент США Дональд Трамп, попри заклики з боку Конгресу і підтримку 81 сенатора, не став ініціювати нові санкції проти росії після особистої розмови з володимиром путіним.

Україна представить ЄС Білу книгу санкцій 26 травня

Білу книгу представлять 26 травня у Брюсселі. Долучитися до заходу можна онлайн — за посиланням. Документ підготувала Національна санкційна коаліція України за координації Ради економічної безпеки України (РЕБ) та Експертної групи з питань формування й реалізації санкційної політики при Кабінеті Міністрів. Книгу погодила урядова санкційна група.

Які пропозиції увійшли до Білої книги санкцій від України

Україна закликає 27 країн Європейського Союзу зайняти більш агресивну і незалежну позицію у питанні антиросійських санкцій. Тим більше що Вашингтон наразі вагається.

Нові великі кроки для ізоляції москви, які пропонує Україна, викладені на 40 сторінках рекомендацій і включають:

  • арешт російських активів;
  • запровадження вторинних санкцій проти деяких покупців російської нафти;
  • ухвалення законодавчих актів, що пришвидшать вилучення ЄС активів у осіб, на яких поширюються санкції;
  • алгоритм їхньої передачі Україні.

Підсанкційні особи всі претензії мають переадресувати росії і вимагати компенсації від неї.

Щоб санкції Євросоюзу мали більший ефект і поза межами ЄС, нове законодавство має бути спрямованим зокрема й на іноземні компанії, які використовують технології для допомоги росії.

Вторинні санкції проти покупців російської нафти мають вдарити по країнах, що купують великі обсяги енергоносіїв з рф, включаючи Індію і Китай. Раніше Євросоюз досить неохоче йшов на такі заходи.

Як Біла книга санкцій від України пропонує обходити вето від друзів путіна в ЄС

Українські автори Білої книги окремо закликали ЄС розширити чинні правила прийняття рішень щодо санкцій, щоб запобігти блокуванню з боку окремих держав в ЄС. Наразі питання санкцій вимагає одностайності, тому прем’єр Угорщини Віктор Орбан неодноразово блокував рішення, а останнім часом до нього приєднався з погрозами прем’єр Словаччини Роберт Фіцо.

Нагадаємо, 14 травня Євросоюз схвалив 17-й пакет санкцій проти росії і майже одразу почав розробку 18-го пакету. На цьому наголошує єврокомісарка Кая Каллас, також Франція наполягає на посиленні санкцій. За тиждень, 20 травня, власні санкції проти рф ввела Велика Британія.

Водночас Трамп після розмови з путіним не хоче навіть чути про санкції.

Україна вперше публічно наголосила, що Трамп уникає санкцій

Попри те, що з лютого, після скандалу у Білому домі, Україна офіційно уникає критики в бік Вашингтона, на 40 сторінках пропозицій для ЄС така критика є.

Quote«Сьогодні на практиці Вашингтон припинив участь майже в усіх міжурядових платформах, зосереджених на санкціях та експортному контролі», — йдеться у документі.

США дійсно блокують санкції:

  • Білий дім уповільнив роботу моніторингової групи з забезпечення дотримання цінових обмежень на російську нафту;
  • розпустив федеральну робочу групу, що займалася переслідуванням порушників санкцій;
  • перепризначив значну кількість експертів із санкцій до інших секторів.

В документі згадали, що водночас в США вже розробили два потенційно великі пакети санкцій США. Перший створили в уряді, автор другого сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Проте досі «незрозуміло», чи підпише Трамп будь-який із них.

Україна нагадує, що така нерішучість американців вплинула на темпи економічних контрзаходів та багатосторонньої координації. Проте це «не має спонукати Європейський Союз послабити тиск санкцій».

Quote«Навпаки, це має каталізувати ЄС, щоб він взяв на себе провідну роль у цій сфері», — підкреслюють автори Білої книги.
Подякувати 🎉

У матеріалі були використані стокові зображення від Depositphotos