Що буде з цінами на нафту у 2022 році. Фото: Free-Photos / Pixabay
У центрі уваги поточного тижня — ситуація навколо ринку енергоресурсів. Статистичне тло для більшості країн загалом помірне.
Активи фондового ринку продовжують висхідний рух, золото як захисний інструмент від інфляції дорожчає, валюти країн, що розвиваються, у середині літа не становлять жодного інтересу, тому зміна вартості валют буде незначною.
Українська гривня, зокрема, дорожчатиме під впливом сезонного чинника низького попиту на долари та євро.
Що буде з цінами на нафту
З останніх новин важливим є факт, що Об'єднані Арабські Емірати заблокували угоду ОПЕК+, яку лідери картелю — Росія та Саудівська Аравія — уклали для збільшення видобутку. ОАЕ зажадали для себе вигідніших умов. Абу-Дабі ставить своїх союзників у скрутне становище: або прийміть його прохання, або ризикуєте розвалити альянс ОПЕК+.
Ер-Ріяд наполягав на своєму плані, який підтримали інші члени ОПЕК+. Згідно із цим планом група має збільшити видобуток нафти упродовж наступних декількох місяців і продовжити свою ширшу угоду до кінця 2022 року задля стабільності. Оскільки картель обговорює свою виробничу політику не лише на останок року, але й на 2022 рік, розв'язання протистояння визначить ринок і галузь наступного року.
Це рішення стане причиною високої волатильності цін на нафту у світі. Потім ефект пошириться на валюти країн, які залежать від експорту нафти. Як наслідок, якщо ціни на нафту підвищуватимуться, в Україні збільшиться вартість літра бензину.
Глобальний корпоративний податок
З-поміж економічних подій цього тижня на увагу заслуговує протокол червневого засідання ФРС у середу, 7 липня. У четвер, 8 липня, чекаємо на ставки ЦБ Малайзії, Польщі, Сербії, Шрі-Ланки, протокол засідання ЦБ Мексики. У п'ятницю, 9 липня, у Венеції відкриється засідання міністрів фінансів і глав центробанків країн «Групи 20», присвячене глобальному мінімальному корпоративному податку.
Пандемія COVID-19 іде на спад
Ситуація навколо COVID-19 у світі є неоднозначною: десь тенденції позитивні, а десь тривають локдауни. Наприклад, за словами міністра житлового будівництва Великої Британії Роберта Дженріка, тенденції в боротьбі з COVID-19 є «дуже позитивними» навіть за високого рівня захворюваності.
Англія вже на шляху до «більш ліберальної фази», оскільки цього місяця скасовує обов'язкове правило носіння маски для обличчя. Уряд сподівається зняти юридичні обмеження, що залишилися, 19 липня, а чинні правила боротьби з вірусом стануть «справою особистого вибору».
Тобто вони готуються до остаточного розблокування економіки через два тижні. Водночас усі ми знаємо про те, що спроби відродити суспільне життя й фінансову діяльність призвели до нового сплеску випадків захворювання на коронавірус та госпіталізацій по всьому світу.
Як відомо, найбільша кампанія вакцинації в історії триває. У 180 країнах було введено понад 3,19 мільярда доз. Останній показник становив приблизно 39,4 мільйона доз на день. У США наразі введено 331 млн доз. Останнього тижня вводили в середньому 1,04 мільйона доз на день.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора