Міністри фінансів країн G7 домовилися про мінімальний глобальному корпоративному податок в розмірі не менше 15%, що не дасть корпораціям ухилятися від податків, фіксуючи прибуток в країнах з низьким оподаткуванням
Про це в суботу, 5 червня, повідомив британський міністр фінансів Ріші Сунак після зустрічі в Лондоні зі своїми колегами по G7.
«Міністри фінансів G7 досягли історичної угоди про реформування світової податкової системи для того, щоб вона відповідала глобальному цифровому столітті», — підкреслив Сунак.
Введення цього податку раніше ініціювали США.
Рішення G7 про міжнародну податкової справедливості є історичним, зазначив у своїй заяві міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц. Він вважає це хорошою новиною для податкової справедливості і солідарності і погана новина для податкових притулків по всьому світу.
Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер вказав, що зобов'язання групи є «відправною точкою», пообіцявши підвищувати їх і далі.
«Це відправна точка, і в найближчі місяці ми будемо боротися за те, щоб мінімальна ставка корпоративного податку була якомога вище», — підкреслив Ле Мер.
Мета угоди — змусити транснаціональні корпорації, особливо технологічних гігантів, платити більше в державну казну, що сильно постраждала від пандемії. Передбачається, що глобальний мінімальний податок буде стягуватися тільки з 100 найбільших і найбільш прибуткових компаній світу. Якщо компанія платить податки в будь-якому місці з більш низькою ставкою, їй, ймовірно, доведеться платити додатково.
«Це допоможе мобілізувати необхідні трильйони доларів для фінансування приватного сектора і зміцнити державну політику на шляху виконання наших зобов'язань по досягненню нульового рівня викидів вуглецю», — йдеться в заяві G7.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також