Facebook Pixel

Міністри фінансів G7 домовилися ввести глобальний корпоративний податок в 15%

Британський міністр фінансів Ріші Сунак. Скріншот/twitter

Британський міністр фінансів Ріші Сунак. Скріншот/twitter

Міністри фінансів країн G7 домовилися про мінімальний глобальному корпоративному податок в розмірі не менше 15%, що не дасть корпораціям ухилятися від податків, фіксуючи прибуток в країнах з низьким оподаткуванням

Про це в суботу, 5 червня, повідомив британський міністр фінансів Ріші Сунак після зустрічі в Лондоні зі своїми колегами по G7.

«Міністри фінансів G7 досягли історичної угоди про реформування світової податкової системи для того, щоб вона відповідала глобальному цифровому столітті», — підкреслив Сунак.

Telegram Logo

Введення цього податку раніше ініціювали США.

Рішення G7 про міжнародну податкової справедливості є історичним, зазначив у своїй заяві міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц. Він вважає це хорошою новиною для податкової справедливості і солідарності і погана новина для податкових притулків по всьому світу.

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер вказав, що зобов'язання групи є «відправною точкою», пообіцявши підвищувати їх і далі.

«Це відправна точка, і в найближчі місяці ми будемо боротися за те, щоб мінімальна ставка корпоративного податку була якомога вище», — підкреслив Ле Мер.

Мета угоди — змусити транснаціональні корпорації, особливо технологічних гігантів, платити більше в державну казну, що сильно постраждала від пандемії. Передбачається, що глобальний мінімальний податок буде стягуватися тільки з 100 найбільших і найбільш прибуткових компаній світу. Якщо компанія платить податки в будь-якому місці з більш низькою ставкою, їй, ймовірно, доведеться платити додатково.

«Це допоможе мобілізувати необхідні трильйони доларів для фінансування приватного сектора і зміцнити державну політику на шляху виконання наших зобов'язань по досягненню нульового рівня викидів вуглецю», — йдеться в заяві G7.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини