Facebook Pixel

США закличуть інші країни підвищити корпоративний податок

Фото: скріншот

Фото: скріншот

Міністр фінансів США Джанет Йеллен попросить всі країни світу, зокрема членів G20, встановити більш високий розмір корпоративного податку. Як пише Axios, про це вона заявить у своєму першому виступі в якості міністра.

Ця ініціатива США пов'язана з планом президента Джо Байдена підняти податок на прибуток з 21% до 28%. Додаткові надходження від цього податку будуть одним із джерел фінансування інфраструктурного плану на суму $2 трлн.

Влада США побоюється, що підвищення податку підштовхне компанії до переміщення в інші юрисдикції. Тому бажано, щоб і там підняли податки.

Telegram Logo

Контекст. Президент Трамп свого часу знизив ставку податку на прибуток у США з 35% до 21%, аргументуючи це тим, що американські компанії знаходяться в глобальному невигідному становищі, і їх підштовхують до переїзду у офшори.

За даними групи Tax Foundation, середня корпоративна ставка в країнах G7 становить 24%, при цьому кілька країн недавно знизили свої ставки цього податку.

План Байдена також підвищить мінімальну ставку для іноземного прибутку американських компаній з 10,5% до 21%, що все одно буде нижче, ніж внутрішня корпоративна ставка в розмірі 28%.

Додатково. Тиждень, який почався 5 квітня, для фінансового світу буде різноспрямованим, але активним. Основні тенденції: потенціал додаткового зростання американських індексів, активність покупців на ринку енергоресурсів, додаткові розпродажі по золоту, корекція цін по основних криптовалютах.

Коментарі

Всі новини