Facebook Pixel

Індекси потрібно купувати, а гривню продавати: чим запам'ятається тиждень

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)
Фото: MichaelWuensch/Pixabay

Фото: MichaelWuensch/Pixabay

Тиждень, що починається 5 квітня, для фінансового світу буде різноспрямованим, але активним. Основні тенденції: потенціал додаткового зростання американських індексів, активність покупців на ринку енергоресурсів, додаткові розпродажі за золотом, корекція цін за основними криптовалютами.

Для гривні другий тиждень квітня все ще буде негативним із потенціалом додаткового зниження до 28,30 за долар США й до рівня 33 грн за євро. Новинні тригери, які спровокують таку динаміку, — це останні оптимістичні дані щодо ринку праці США, позитивний PMI майже в усьому світі за підсумками березня та рішення ОПЕК+ щодо підвищення обсягів видобутку нафти.

Крім того, цікавим тригером для зростання волатильності цього тижня будуть такі новини та публікації в ЗМІ: інцидент з Archegos Capital Management, протокол засідання ФРС США, наймасштабніший із 1950-1960-х років інфраструктурний план США, який представив президент Джо Байден.

Telegram Logo

Так, крах (або фінансовий злочин) Archegos Capital Management, унаслідок якого постраждала низка великих банків, провокує американських регуляторів задуматися про посилення контролю за сімейними офісами. У перспективі квітня це може призвести до закриття сильних позицій і інших сімейних офісів, якщо дії фінансового регулятора будуть агресивними. Криптовалюти на таких новинах можуть подешевшати, адже вони є значною частиною інвестиційного інтересу у 2021 році.

Протокол засідання ФРС зі свого боку дасть інформацію щодо ставлення монетарної влади до загрози прискорення інфляції з огляду на схвалені бюджетні заходи щодо підтримки економіки на $1,9 трлн. Документ також може показати деталі дискусії щодо програми викупу облігацій, щомісячний обсяг якої зараз сягає $120 млрд.

Тим часом голова ФРС США Джером Пауелл прокоментує ситуацію в економіці в рамках весняної сесії МВФ і СБ. На різних представників фінансового світу інфраструктурний план США подіє по-різному: економісти та стратеги валютного ринку вже налаштовуються на відновлення американської економіки в найближчі два роки максимальними в історії країни темпами, а трейдери казначейськими паперами на цій самій події готуються до скорочення прибутку.

У перспективі поточного тижня за днями релізу готуватися потрібно до такого: у понеділок, 5 квітня, розпочнуться весняні зустрічі МВФ і СБ. США опублікують замовлення на промислові товари та уточнені дані щодо замовлень на товари тривалого користування. Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оприлюднить плани щодо відновлення міжнародного авіасполучення.

У вівторок, 6 квітня, чекаємо на онлайн-брифінг МВФ, присвячений доповіді з питань глобальної фінансової стабільності та прогнозам розвитку світової економіки. Єврозона опублікує дані щодо безробіття за лютий, а ЦБ Австралії — рішення за ставкою.

У середу, 7 квітня, відбудеться реліз протоколу березневого засідання ФРС і виступи президента ФРБ Чикаго Чарльза Еванса, президента ФРБ Далласа Роберта Каплана, президента ФРБ Річмонда Томаса Баркіна. Зі статистичних даних важливим буде торговий баланс США за лютий, адже за прогнозом чекаємо на дефіцит у розмірі $70,5 млрд, що може стати приводом для розпродажів за доларом США у світі.

У четвер, 8 квітня, найважливішим буде протокол березневого засідання Європейського центробанку.

У п'ятницю, 9 квітня, дізнаємося оцінки S&P Global Ratings щодо економіки Камеруну. Fitch Rating опублікує рейтинги Сан-Марино та Узбекистану. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Словенії та Республіки Конго.

Коронавірус як новинний тригер поки що не є лідером впливу на інвестиційні рішення, тому динаміка за кількістю хворих і померлих цікавить тільки медичний сектор і владу всіх країн, але не спекулянтів фондового ринку.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини