Facebook Pixel

Економічний оптимізм проти очікувань інфляції: прогноз

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Ефект звіту про ринок праці, коментарі ФРС про темпи інфляції й оптимістичний прогноз МВФ — але тільки для країн, які успішно вакцинуються. Чим ще запам'ятається тиждень?


Безробіття впевнено знижується. Звіт про ринок праці, хоч і був опублікований минулої п'ятниці, але так як ринки були закриті з нагоди Страсної п'ятниці, ефект ми побачимо тільки цього тижня.

Звіт був прекрасним з точки зору темпів відновлення економіки. У березні кількість нових робочих місць досягла 916 тис., майже в 1,5 рази більше, ніж очікувалося, і це найкращий результат за останні сім місяців. Рівень безробіття знизився до 6% з 6,2% в лютому. Звичайно, це не 3,5%, як у докризові часи, але і не 14,8%, як минулого квітня, рівно рік тому.

Але, як часто буває на фінансових ринках: «хороші новини — це погані новини». А погані тому, що зростання ринку праці та його поступове повернення до докризових показників — ФРС планує, що до кінця року безробіття знизиться до 4,2% — веде до зростання інфляції.

А на сьогоднішній день інфляція — це один із найбільших страхів інвесторів, адже, врешті-решт, вона може призвести до підвищення процентних ставок, що вже зовсім недобре для фінансових ринків.

ФРС і інфляція. Що стосується ФРС, то в усіх публічних промовах її голова Джером Пауелл намагається заспокоїти інвесторів, запевняючи, що підвищення ставок точно не на порядку денному. Хоча потрібно визнати, що віриться не на «всі сто». Згадайте кінець 2018-го і початок 2019-го, коли той же Пауелл спочатку підвищував процентні ставки та розповідав, що це абсолютно необхідно, а потім відразу взяв та й розгорнув усе на 180 градусів.

Більше деталей про те, як бачить сьогоднішню ситуацію Комітет ФРС із монетарної політики (FOMC), ми дізнаємося в середу, коли будуть опубліковані протоколи його останнього засідання.

Також цікаво буде послухати, що скаже Пауелл, беручи участь у панельній дискусії про перспективи розвитку глобальної економіки, в четвер, під час «весняних зборів» МВФ. На думку «ринку», першим кроком до посилення монетарної політики з боку ФРС стане згортання програми купівлі державних облігацій.

Оптимістичні новини, подібні до звіту про ринок праці за березень, повинні цей процес прискорити, і вже найближчим часом ФРС може заявити про якісь орієнтири щодо термінів її можливого згортання.

Навряд чи це станеться цього тижня, найімовірніше, на засіданні FOMC у червні, однак інтерес до майбутнього виступу Пауелла великий, і, як завжди, цікаво буде побачити, якого трактування політично-вивіреним фразам голови ФРС надасть ринок.

МВФ оптимістичний. Сьогодні, в понеділок, починаються весняні збори МВФ (віртуально), де буде оголошено новий економічний прогноз на 2021-22 рр. Глава МВФ Крісталіна Георгієва вже заявила, що нинішній прогноз глобального зростання, на рівні 5.5%, буде збільшений.

Шкода тільки, що оптимістичний прогноз — не для всіх, а, в основному, для тих країн, хто успішно проводить вакцинацію та бореться з вірусом. Для інших, нерадивих, бурхливе зростання означає лише збільшення розриву в економічному та соціальному розвитку з більш успішними країнами.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора