Хтось вважає, що корекція вже закінчилася й настав час щось купувати, комусь вважається, що ринок перегрітий і попереду на нас чекає падіння. Мені особисто здається, що другий сценарій є більш фундаментально обґрунтованим — який індикатор не візьми, скрізь усе зашкалює, але цілком імовірно, що спрацює перший, підігрітий емоціями та вірою в безумовний успіх інноваційних компаній.
Як буде насправді, обов'язково дізнаємося із часом, а поки все, що залишається, — це стежити за об'єктивними індикаторами, які вказують на стан економіки, і прислухатися до думок, що є на ринку.
Щодо даних, то цього тижня, у п'ятницю, на нас чекає індекс персонального споживання (PCE — personal consumption expenditures), який демонструє зміну вартості товарів і послуг, спожитих мешканцями Америки.
Базове значення індексу, що виключає більш волатильні ціни на їжу та пальне, використовується ФРС як основний індикатор інфляції в країні. Згідно з прогнозом, у лютому РСЕ зросте на 0,3%, а базовий PCE й того менше — на 0,1%. У річному вимірі очікується 1,5%, що набагато менше за 2%, на які орієнтується ФРС.
Попри значущість індексу бурхливої реакції з боку інвесторів, найімовірніше, чекати не варто. Минулого тижня керівництво ФРС донесло до ринку свої погляди на проблему інфляції й запевнило, що жодного підвищення ставок до 2023 року не буде. Можливий сплеск інфляції на тлі перемоги над вірусом, зняття обмежень, повернення до нормального життя, а отже, економічного зростання ФРС називає «перехідним» і тимчасовим.
Для того щоб ФРС відреагувала підвищенням ставок, необхідно, щоб інфляція перевищила встановлені 2% впродовж тривалого проміжку часу. Хоча якщо раптом у п'ятницю фактичні дані виявляться набагато вищими за прогнози, то інвестори, найімовірніше, засумніваються в поглядах і заявах ФРС і відреагують продажем довгострокових державних облігацій.
І якщо прибутковість 10-річних і 30-річних знову різко полине вгору, то на ринку акцій, насамперед у сегменті технологічних компаній, це точно позначиться негативно.
Але поки ФРС і економісти великих банків дивляться на фундаментальні показники та нудно міркують про інфляцію, деякі «зірки» портфельного управління сповнені оптимізму. Минулої п'ятниці Кеті Вуд оголосила останній прогноз щодо ціни на акції Tesla, розрахований її компанією ARK Funds.
Якщо вірити моделі, то до 2025 року акції виробника електричних автомобілів мають зрости з нинішніх $654 до $1500. Це песимістичний сценарій. Оптимістичний передбачає, що ціна буде на рівні $4 тис. А от реалістичний прогноз від ARK Funds становить $3 тис. — майже вп'ятеро більше за нинішню ціну.
Подібний оптимізм базується на очікуванні того, що Tesla зуміє розробити повністю автономний автомобіль і створить robotaxi, збільшить доходи від продажу страховок і до 2025 року зможе виробляти та продавати від 5 до 10 млн автомобілів.
Звучить амбітно й не дуже правдоподібно. Хоча заради справедливості потрібно сказати, що й раніше заяви Кеті Вуд звучали фантастично. Але ж фантазії справдилися! От що означає бути «на правильному боці змін»...
Гарного тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора