Facebook Pixel

Перестановки в Tesla та успіхи Volkswagen — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Напруженість на фінансових ринках зберігається: фондові активи й надалі перебувають під тиском через зростання прибутковості довгострокових державних облігацій США.

Підвищення ставок змушує інвесторів переглядати доцільність володіння акціями технологічних компаній, які значно подорожчали за останній рік. У нинішніх умовах перевага надається акціям «циклічних» компаній, чий прибуток змінюється відповідно до бізнес-циклу: збільшується під час зростання економіки та падає у зворотній ситуації. Попит мають папери з фінансового, енергетичного та транспортного секторів.

Мабуть, найважливішою подією тижня є березневе засідання Федеральної резервної системи. Учасники ринку побоювалися можливого посилення монетарної політики через розкручування інфляції в США.

Однак відомство ухвалило рішення зберегти відсоткові ставки на колишньому рівні й далі вливати в ринок приблизно $120 млрд на місяць. Крім того, у ФРС переглянули прогноз щодо зростання ВВП 2021 року в більшу сторону: якщо в грудні очікувалося зростання на 5,3%, то зараз уже на 6,1%.

Певні побоювання все-таки зберігаються, оскільки інвестори побоюються повторення паніки 2013 року, коли прибутковість трежеріс різко підскочила на тлі згортання стимулювальних програм, введених для боротьби з кризою 2008 року. Отже, волатильність може повернутися на ринки вже в найближчому майбутньому, особливо якщо темпи зростання економіки збережуться на нинішньому високому рівні.

Кількість людей, які подали на отримання первинної допомоги з безробіття в США, зросла до 770 тис. осіб (725 тис. у попередньому звіті). Проте загальна кількість осіб, які отримують допомогу, знизилася на 1,9 млн — до 18,216 млн. Епідеміологічна ситуація в країні поліпшується, унаслідок чого в уряді розраховують на позитивні зміни на ринку праці.

Ситуація в Європі є діаметрально протилежною. У Великій Британії повідомляють про різке скорочення постачань вакцин, що пов'язують із проблемами, які виникли на індійських підприємствах, де виробляють препарат AstraZeneca. Голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн попередила, що регіон перебуває на порозі «третьої хвилі» коронавірусу. Найбільша кількість заражень реєструється у Франції та Польщі.

Volkswagen стала найдорожчою компанією в Німеччині. Її акції відчутно подорожчали після того, як інвестори повірили в можливість автовиробника обігнати Tesla і стати лідером на ринку електроавтомобілів. Днями відбувся захід Volkswagen, де були представлені найсучасніші розробки в області електроавтомобілебудування.

Судячи з усього, зміна посад глави Tesla та фінансового директора на «техно-короля» та «майстра над монетою» відповідно була проведена для того, щоб якось змістити фокус уваги публіки з успіхів своїх конкурентів. З огляду на покриття цієї теми в ЗМІ, план, якщо такий був, спрацював.

Morgan Stanley стане першим найбільшим банком США, який дозволить своїм клієнтам інвестувати в біткоїни. У банку створили три біткоїн-фонди, але взаємодіяти з ними дозволяють тільки клієнтам, у яких на рахунку є понад $2 млн, а також компаніям із депозитами від $5 млн.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора