Новий тиждень несе новий потік інформації, з якого я виділив би три, на мою думку, найцікавіші події: затверждення нового пакету допомоги в США, звіт про ринок праці та корпоративні результати, сезон яких триває.
Конгрес США в суботу з рахунком 219:212 схвалив запропонований Байденом «План порятунку Америки» - пакет фінансової допомоги на $1,9 трлн. Тепер слово за Сенатом, де в демократів — хитка більшість разом із голосом віцепрезидентки США Камали Харріс. Загалом шанси на затвердження «Плану порятунку Америки» є досить високими, і, за оцінками експертів, воно триватиме не більш як десять днів.
Якщо план буде затверджений, то, як мені здається, бурхливої реакції ринків чекати не варто — усі вже давно в цінах. А от якщо щось піде не за планом, то це запросто може призвести до значного падіння, адже без нових дешевих грошей цьому ринку з нинішніми цінами просто не протягнути.
Сезон корпоративних результатів триває. Цього тижня на нас чекають звіти цілого сузір'я роздрібних операторів: Kohl's, Target, Nordstrom, Kroger, Costco, The Gap та інших, і це може служити певним індикатором споживчих настроїв у США.
Інтерес також викличуть результати однієї із зірок минулого року — Zoom Video Communications, яка стала популярною й дуже дорогою завдяки пандемії та необхідності проведення зустрічей у режимі online. Вартість компанії торік злетіла приблизно на 400%, і тепер цікаво, чи зможе Zoom виправдати таку високу оцінку фактичними результатами.
Очікується, що минулого кварталу виручка компанії зросла на 331%, що, звісно, вражає, але, з іншого боку, демонструє уповільнення зростання, як порівняти з 367% у третьому кварталі торік.
Саме це питання хвилюватиме інвесторів найбільше: чи зможе компанія зберегти темпи зростання в майбутньому з огляду на поступове повернення до нормального життя, рівень конкуренції в сегменті відеоконференцій і збільшений масштаб компанії, що теж сповільнює темпи зростання.
Звіт про ринок праці за лютий буде опубліковано в п'ятницю до відкриття і, як на мене, це головна подія тижня. Але до цього в середу світ побачать дані ADP Employment Change, які є свого роду індикатором того, що ми побачимо в п'ятничному звіті. Дані про стан ринку праці в США завжди викликають великий інтерес із боку інвесторів, бо вони є одним із ключових індикаторів стану економіки.
Але цього розу ажіотаж підігрівається розмовами про майбутню інфляцію й, відповідно, можливе підвищення ставок із боку ФРС. Якщо звіт продемонструє зниження безробіття, а це означає, що економіка відновлюється і зростання інфляції може стати реальністю, то очікування інвесторів щодо можливого посилення монетарної політики з боку ФРС лише зміцняться.
У такій ситуації наступним кроком стане розпродаж на ринку акцій, особливо в переоціненому технологічному сегменті. Отже, чекаємо п'ятниці.
Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора