Прогноз на тиждень: чи втримається Zoom і що покаже ринок праці США

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: pasja1000/Pixabay

Фото: pasja1000/Pixabay

Новий тиждень несе новий потік інформації, з якого я виділив би три, на мою думку, найцікавіші події: затверждення нового пакету допомоги в США, звіт про ринок праці та корпоративні результати, сезон яких триває.


Конгрес США в суботу з рахунком 219:212 схвалив запропонований Байденом «План порятунку Америки» - пакет фінансової допомоги на $1,9 трлн. Тепер слово за Сенатом, де в демократів — хитка більшість разом із голосом віцепрезидентки США Камали Харріс. Загалом шанси на затвердження «Плану порятунку Америки» є досить високими, і, за оцінками експертів, воно триватиме не більш як десять днів.

Якщо план буде затверджений, то, як мені здається, бурхливої реакції ринків чекати не варто — усі вже давно в цінах. А от якщо щось піде не за планом, то це запросто може призвести до значного падіння, адже без нових дешевих грошей цьому ринку з нинішніми цінами просто не протягнути.

Telegram Logo

Сезон корпоративних результатів триває. Цього тижня на нас чекають звіти цілого сузір'я роздрібних операторів: Kohl's, Target, Nordstrom, Kroger, Costco, The Gap та інших, і це може служити певним індикатором споживчих настроїв у США.

Інтерес також викличуть результати однієї із зірок минулого року — Zoom Video Communications, яка стала популярною й дуже дорогою завдяки пандемії та необхідності проведення зустрічей у режимі online. Вартість компанії торік злетіла приблизно на 400%, і тепер цікаво, чи зможе Zoom виправдати таку високу оцінку фактичними результатами.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Очікується, що минулого кварталу виручка компанії зросла на 331%, що, звісно, вражає, але, з іншого боку, демонструє уповільнення зростання, як порівняти з 367% у третьому кварталі торік.

Саме це питання хвилюватиме інвесторів найбільше: чи зможе компанія зберегти темпи зростання в майбутньому з огляду на поступове повернення до нормального життя, рівень конкуренції в сегменті відеоконференцій і збільшений масштаб компанії, що теж сповільнює темпи зростання.

Звіт про ринок праці за лютий буде опубліковано в п'ятницю до відкриття і, як на мене, це головна подія тижня. Але до цього в середу світ побачать дані ADP Employment Change, які є свого роду індикатором того, що ми побачимо в п'ятничному звіті. Дані про стан ринку праці в США завжди викликають великий інтерес із боку інвесторів, бо вони є одним із ключових індикаторів стану економіки.

Але цього розу ажіотаж підігрівається розмовами про майбутню інфляцію й, відповідно, можливе підвищення ставок із боку ФРС. Якщо звіт продемонструє зниження безробіття, а це означає, що економіка відновлюється і зростання інфляції може стати реальністю, то очікування інвесторів щодо можливого посилення монетарної політики з боку ФРС лише зміцняться.

У такій ситуації наступним кроком стане розпродаж на ринку акцій, особливо в переоціненому технологічному сегменті. Отже, чекаємо п'ятниці.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини