Facebook Pixel

Ринкам, що розвиваються, стає складніше: прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Emilian Robert Vicol/Pixabay

Фото: Emilian Robert Vicol/Pixabay

Більшість американців отримають чеки з матеріальною допомогою вже цього тижня, інвестори чекають на дводенне засідання ФРС, а ринки, що розвиваються, посилять монетарну політику.

Чеки з матеріальною допомогою вже почали свій політ — за різними оцінками, приблизно 85% американців отримають їх уже цього тижня. А там, дивись, і до ринку акцій шлях недовгий.

Отже, цілком імовірно, що щедроти американського уряду підштовхнуть зростання ринку акцій принаймні в короткостроковій перспективі, а єдине, що поки стоїть на шляху, — це побоювання інфляції та прибутковість держоблігацій, що зростає.

Telegram Logo

Через те регулярне дводенне засідання ФРС, яке розпочнеться завтра, набуває особливої значущості. Ніхто не очікує, що ФРС підвищить ставки саме завтра, але в центрі уваги опиняться заява за підсумками засідання та пресконференція голови ФРС Джерома Пауелла.

Цікаво, чи прозвучить у коментарях Пауелла очевидна занепокоєність розпродажем на ринку держоблігацій, що дав змогу прибутковості десятирічних паперів перевалити за 1,6%?

І, безумовно, дуже важливою подією стане оприлюднення нового dot plot — графіка, що відображає думки членів Комітету з монетарної політики ФРС про те, на якому рівні мають перебувати відсоткові ставки в найближчі роки.

Крім засідання ФРС, ще однією значущою подією буде оприлюднення даних про роздрібні продажі у вівторок. Це важливо з огляду на те, що поведінка споживачів величезною мірою визначає динаміку зростання американської економіки.

Після січневого зльоту на 5,3% очікується, що роздрібні продажі зростуть на 0,6%, водночас базові продажі, які не містять автомобілі, знизяться на 0,1%. Виглядає не дуже оптимістично, але будь-який позитивний сюрприз, який свідчить про швидке відновлення економіки, може цілком підкинути дров у багаття інфляційних очікувань.

Цікаві події відбуваються також на ринках, що розвиваються. Очікується, що Китай, Бразилія, Нігерія, ПАР вживуть заходів щодо посилення монетарної політики. Більшість країн збираються підвищити ставки, дехто, як-от Україна та Росія, їх уже підняв, а дехто, приміром Китай, посилює норми та правила рефінансування.

Проте попри різні методи підсумок один: для ринків, що розвиваються, настає нова ера. Зростання вартості сировини та підвищення прибутковості облігацій на розвинених ринках змушують капітал іти з ринків країн, що розвиваються, що, відповідно, тисне й на їхні валюти. Отже, у нашому не зовсім розвиненому світі життя може стати складнішим, і до цього варто бути готовими.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини