Facebook Pixel
IT

Стеження в режимі «інкогніто» Google не зміг закрити справу на $5 млрд

Google не зміг закрити справу про стеження за користувачами в режимі incognito. Фото: unsplash / @brett_jordan

Google не зміг закрити справу про стеження за користувачами в режимі incognito. Фото: unsplash / @brett_jordan

Суддя в Каліфорнії Люсі Ко відхилила клопотання технологічного гіганта Google про припинення справи проти компанії щодо зловживань під час використання режиму Incognito в браузері, а саме можливого таємного збору даних користувачів, навіть коли вони використовують приватний режим перегляду.

Як пише видання The Verge, суддя постановила, що Google все-таки стикнеться з колективним позовом проти нього, який троє позивачів подали наприкінці 2020 року, стверджуючи, що Google має «всеосяжний бізнес із відстеження даних», продовжуючи його, навіть якщо користувачі використовують режим Incognito в Chrome або приватний перегляд у Safari й інших браузерах, намагаючись захистити свою особисту інформацію. Позивачі вимагають компенсацію в розмірі не менше ніж $5 млрд.

Сам Google хотів домогтися того, щоб цей судовий процес припинили. Але суддя вказала, що компанія не повідомила користувачам про те, що «бере участь у передбачуваному зборі даних, поки користувач перебуває в режимі приватного перегляду». Водночас технологічний гігант пояснював, що не дає зрозуміти користувачам, що режим Incognito означає «невидимий» і що дії користувача під час подібного сеансу можуть показуватися сайтам, які він відвідує, і різним аналітичним або рекламним сервісам, які використовують ці сайти.

Telegram Logo

Quote«Ми будемо рішуче захищатися від позовних претензій», — заявив представник Google Хосе Кастанеда, додавши, що режим Incognito в Chrome дає користувачам можливість переглядати вебсторінки без збереження активності в браузері або на пристроях, а сайти в цей час можуть збирати інформацію.

Контекст. Раніше в Google повідомили, що мають намір відмовитися від технологій стеження за діями користувачів після відключення сторонніх файлів cookie. Відмову від політики стеження цифровий гігант пообіцяв запровадити впродовж двох років.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини