IT

Війна з монополією Google. Мін'юст США подав позов проти техногіганта

Міністерство юстиції США подало позов проти Google. Фото: unsplash / mitchel3uo

Міністерство юстиції США подало позов проти Google. Фото: unsplash / mitchel3uo

Міністерство юстиції США 20 жовтня подало позов до федерального суду Вашингтона проти Google. Відомство звинувачує корпорацію в порушенні антимонопольного законодавства, пише видання Business Insider. В якості позивача виступають також 11 американських штатів.

Видання відзначає, що в США вважають, що Google зловживала домінуванням на ринку і завдяки незаконним діловим угодам, які ставлять дрібних конкурентів корпорації в невигідне становище, створювала несправедливі переваги в пошуку і онлайн-рекламі.

Видання The Wall Street Journal так само пише, що влада США також стверджує, що Google платила виробникам мобільних телефонів, операторам зв'язку й інтернет-браузерам, таким як Safari американської Apple, за установки Google в якості пошукової системи за умовчанням.

Telegram Logo

Газета зазначає, що позов проти Google може стати найагресивнішим кроком влади США щодо домінуючої в технологічному секторі компанії за останні двадцять років.

Водночас, якщо вина Google буде встановлена, компанії доведеться змінювати свою внутрікорпоративну структуру, а якщо корпорація виграє — то справа може створити прецедент, що захистить інших технологічних гігантів від судового нагляду.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Ми плануємо продовжувати свій огляд конкурентних практик, лідируючих на ринку онлайн-платформ і, за необхідності, зайнятися і ними теж», — заявив на своїй пресконференції перший заступник міністра юстиції — генерального прокурора США Джеффрі Розен.

Контекст. Раніше Конгрес США майже шість годин допитував власників і керівників найбільших американських технологічних компаній, серед яких Amazon, Google, Facebook і Apple. Антимонопольні органи США вважають, що ці компанії володіють монопольною владою і повинні понести покарання.

Пізніше судовий комітет Палати представників США випустив звіт про своє розслідування щодо монополії таких компаній, як Amazon, Facebook, Apple і Alphabet (володіє Google).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини