Facebook Pixel

Країни ОПЕК+ домовилися збільшити видобуток нафти на 1141 тис. барелів на добу

Учасники нафтового картелю домовилися поетапно наростити видобуток нафти з травня по липень 2021 включно на 1141 тис. барелів на добу від поточного рівня.

«За підсумками засідання було прийнято рішення про колективне збільшенні поточного рівня видобутку країнами ОПЕК+ в травні на 350 тисяч барелів на добу, в червні на 350 тисяч барелів на добу і в липні на 450 тисяч барелів на добу», — йдеться в повідомленні міністерства енергетики Казахстану.

Саудівська Аравія, яка раніше добровільно взяла на себе додаткові обмеження, буде збільшувати за особливим графіком на додаток до загального збільшення квоти. Країна має намір збільшувати нафтовидобуток на 250 тис. барелів на добу в травні, на 350 тис. В червні і на 400 тис. В липні, повідомив міністр нафти СА.

Telegram Logo

Країни ОПЕК+ також домовилися продовжити до кінця вересня термін, протягом якого учасники, які не повністю дотримувались квот, повинні компенсувати це перевиробництво.

В останні дні барель північноморської суміші Brent коштує $65.

Наступне засідання ОПЕК+ призначено на 28 квітня.

Контекст. Це рішення може свідчити, що за рік вдалося зняти нависавшу над ринком величезну масу незатребуваної нафти. Про поліпшення економічної ситуації говорити поки не можна. Світ переживає «третю хвилю» епідемії COVID-19 і немає ніякої ясності щодо подальшого розвитку подій. Масштабні обмеження на регулярній основі не дадуть відновитися світовій економіці ще дуже довго.

Альянс ОПЕК+ утворений в кінці грудня 2016 року. Тоді країни ОПЕК і ще 11 нафтовидобувних держав, в числі яких була Росія, домовилися вести скоординовану політику в питаннях видобутку нафти.

Коментарі

Всі новини