Facebook Pixel

Носіння масок на вулиці: які штрафи за порушення та як їх уникнути

Які штрафи в Україні за порушення маскового режиму? Фото: УНІАН

Які штрафи в Україні за порушення маскового режиму? Фото: УНІАН

Кабмін 13 вересня встановив нові карантинні обмеження щодо українців. У зв'язку з цим голова з питань здоров'я нації Михайло Радуцький закликав поліцію штрафувати українців, які порушують масковий режим, обов'язковий у всіх зонах карантину. The Page розібралося, кого це стосується і які штрафи за порушення маскового режиму діють в Україні.

Усі українці, навіть ті, що пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, повинні носити маски в транспорті та в громадських місцях. Головний санлікар Ігор Кузін зазначив, що в ТРЦ установлять камери, щоб стежити за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції. Виняток — заходи на відкритому повітрі, під час яких за можливості потрібно зберігати соціальну дистанцію 1,5 метра.

Носіння масок на вулиці: які штрафи за порушення

У Міністерстві внутрішніх справ (МВС) виданню «Українська правда» пояснили, як штрафуватимуть за неносіння масок на вулицях. За словами заступника директора департаменту комунікації МВС Ярослава Тракало, робота поліції в цьому разі матиме насамперед роз'яснювальну місію. Штрафувати будуть злісних порушників, які не реагуватимуть на зауваження правоохоронців.

Telegram Logo

Щодо розміру штрафів, то вони становитимуть від 170 грн.

Штрафи за порушення маскового режиму в Україні щодо населення та бізнесу

У разі відсутності маски або респіратора, що закривають рот і ніс українця, який перебуває в громадському місці, передбачений штраф у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 170 — 255 грн.

Членкиня Асоціації правників України Вікторія Коновалова раніше пояснювала The Page, що єдиний законний спосіб не платити штраф (крім очевидного — носити маску) — це оскаржити постанову про накладення штрафу. Її можна оскаржити протягом десяти днів від дня винесення постанови про штраф. А за словами адвоката юридичної компанії «Ілляшев і Партнери» Костянтина Кривенка, положення КпАП передбачає, що в разі невеликого адміністративного правопорушення уповноважений співробітник може звільнити порушника від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням. Рішення про ступінь порушення ухвалюється в кожному конкретному випадку.

Штрафувати будуть і бізнес. Зокрема, за допущення особи до установи без попередження про потребу надіти засіб індивідуального захисту органів дихання, донесеного в будь-якій формі та будь-яким способом, а також за ігнорування відсутності масок або респіраторів штраф для підприємців стеновитиме від 3,4 тис. до 5,1 тис. грн. Штрафи в розмірі від 170 до 255 грн щодо фізосіб за відсутність у них маски або маску на підборідді в громадському місці та транспорті залишаються актуальними.

Контекст. 22 березня уряд заборонив перебування в громадських місцях без надягнутих захисних масок або респіраторів. Нагадаємо, що в Україні діють штрафи від 17 тис. до 34 тис. грн за порушення правил карантину.

Коментарі

Всі новини