Facebook Pixel

У МВФ побачили перспективи більш швидкого відновлення світової економіки

Фото: IMF

Фото: IMF

У січні МВФ прогнозував зростання світової економіки в 2021 році на рівні 5,5%. «Однак з'являються перспективи більш швидкого відновлення завдяки додатковому бюджетному стимулюванню, особливо в США, і перспективам більш масштабної вакцинації», — сказав перший заступник глави МВФ Джеффрі Окамото.

Зміни будуть внесені у квітневу доповідь фонду про перспективи розвитку світової економіки.

При цьому МВФ вважає відновлення економіки неповним і нерівномірним. У більшості країн показники ВВП залишаються на рівні нижче докризових. Шляхи відновлення також були різними в різних країнах і секторах.

Telegram Logo

Китай у багатьох відношеннях вже завершив відновлення, випередивши всі великі економіки і повернувшись до допандеміческого рівня зростання.

Окамото також сказав про ознаки зростання розриву між розвиненими країнами і країнами, що розвиваються. МВФ прогнозує, що сукупний дохід на душу населення в країнах, що розвиваються, за винятком Китаю, в 2020-2022 роках буде на 22% нижче, ніж був би без пандемії. Фонд вважає, що з огляду на нерівномірність розподілу вакцини, кампанія зі щеплення в деяких країнах може затягнутися.

«Країни з низьким рівнем доходу можуть не побачити масштабної вакцинації до 2022 року, і це і є проблема: ця пандемія закінчиться тільки тоді, коли вона закінчиться для всіх», — заявив Окамото.

Контекст. Рейтингове агентство Fitch поліпшило прогноз зростання світового ВВП з 5,3% до 6,1%. Головна причина перегляду прогнозу — обсяг схваленого у США пакету фінансових стимулів, який виявився більше очікуваного і складе $1,9 трлн (більше 2,5% світового ВВП). В результаті ВВП США повинен у 2021 році зрости на 6,2% замість 4,5%, а ВВП Китаю — на 8,4% замість 8%.

Коментарі

Всі новини