Facebook Pixel

Чудовий сценарій для ринків

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

На нас чекає короткий тиждень

Виявляється, що не лише в нас свята, що припали на вихідні дні, переносяться на понеділок. У США теж так роблять. І поки за океаном святкують День незалежності, з чим ми американців і вітаємо, життя на фінансових і сировинних ринках триває.

Понеділок починається зі зниження азійських і європейських індексів і американських ф'ючерсів в очікуванні того, чим закінчаться переговори ОРЕС+, що цікавого покажуть фінансовій спільноті протоколи останнього засідання ФРС і як далеко зайде керівництво Китаю в розправі над технологічними компаніями.

Компартія завдає удару

Схоже, що керівництво КНР серйозно стурбоване зростанням впливу технологічних компаній у країні й не збирається із цим миритися. Після того як багатомільярдний урок у покарання за непослух і довгий язик отримав Джек Ма та його компанії, влада КНР почала розслідування діяльності ще трьох технологічних гігантів: Didi Global, Full Truck Alliance Co. і Kanzhun Ltd, акції яких торгуються на Нью-Йоркській біржі.

Потрібно віддати належне винахідливості влади Китаю, яка до різних компаній підбирає різні ключики: якщо IPO Ant Group Джека Ма було зупинено з антимонопольних міркувань, то нові жертви підозрюються в порушенні вимог кібербезпеки та можливому розголошенні персональних даних. Усім трьом компаніям наказано припинити реєстрацію нових користувачів, а Didi, найбільшому в країні сервісу з оренди та прокату автомобілів і велосипедів, а також послуг таксі, — прибрати свій застосунок з усіх Аpp Store.

І, як бачите, усе це відбувається одразу після нещодавніх IPO. Звісно, реакція інвесторів була швидкою, але оскільки американський ринок сьогодні закритий, то першими жертвами стали найбільші акціонери компаній: Soft Bank на торгах у Токіо втратив 5,4%, Tencent у Гонконзі впав на 4%. Ще одним із найбільших акціонерів Didi є Uber, але йому страждати доведеться завтра, коли відкриються торги в Америці. Отже, як бачите, гра в IPO — не таке вже й надійне джерело заробітку, як про це говорить багато брокерів. Акції падають, а продавати їх не можна — lock-up period не дозволяє. Доведеться чекати й терпіти...

Країни ОРЕС+ ніяк не можуть дійти згоди щодо обсягів виробництва сирої нафти, починаючи із серпня. У 2020 році в розпал кризи країни картелю погодилися значно скоротити виробництво, щоб не обвалити ринок. Згідно з домовленостями, обмеження діють до квітня 2022 року. Але з моменту укладення угоди країни вже кілька разів збільшували обсяги видобутку. І вчергове минулої п'ятниці на засіданні картелю було запропоновано збільшити обсяг видобутку ще на 2 мільйони барелів на день на період із серпня до грудня 2021 року.

Водночас було запропоновано продовжити початкові обмеження в обсязі, що залишився, до кінця 2022 року. І саме це не подобається ОАЕ, які підтримують збільшення видобутку й не згодні з продовженням обмежень до кінця наступного року без перегляду їхньої початкової квоти в бік збільшення. Звісно, інші учасники ОРЕС+ проти, оскільки наслідки перегляду квот можуть бути непередбачуваними.

Переговори тривають, але якщо сьогодні-завтра компроміс не буде знайдено, то рівні видобутку не буде підвищено, адже рішення має бути ухвалено одностайно. В умовах попиту, що зростає, й обмеженого видобутку доведеться готуватися до подальшого зростання цін на нафту, які вже перевалили за $76.

Чудовий сценарій для ринків

Після оприлюднення даних про ринок праці за червень пристрасті щодо інфляції трохи вщухли. Звіт продемонстрував, що економіка відновлюється, і це добре, але темпи відновлення не вимагають негайного втручання ФРС і посилення монетарної політики — а це ще краще. Чудовий сценарій для ринків: економічне зростання при безкоштовних грошах — краще не буває! Гадаю, що протоколи засідання FOMC, які буде оприлюднено цього тижня, проллють більше світла на оцінку макроекономічних перспектив і, відповідно, можливий напрямок розвитку монетарної політики з боку ФРС. Але, найімовірніше, жодних сюрпризів чекати не варто.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора