Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: боротьба з мікрокредитуванням і титановий скандал

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Юлія Тимошенко вирішила ствердитися як борець із фінтехкомпаніями, які видають мікропозики. Нардепка внесла до Верховної Ради законопроєкт, який серйозно ускладнює роботу підприємств. Зокрема, законопроєкт передбачає заборону продажу боргу позичальника за договором мікрокредитування, що створить значні труднощі в роботі з неповерненими кредитами, а також прописує порядок формування ставки за мікрокредитами (ставка фактично стає регульованою). Крім того, вводиться жорстка регуляція порядку укладення договорів мікрокредитування.

За словами джерела The Page у фракції «Слуга народу», документ значно ускладнить роботу компаній, що надають послуги мікрокредитування.

Telegram Logo
Quote«Зараз такі компанії, як-от Moneyveo, «Швидкі гроші», «Кредит Каса» та інші, займають приблизно 45% ринку мікрокредитування. Ухвалення закону різко вдарить по їхньому бізнесу й розгорне ситуацію в бік банків», — пояснив співрозмовник у фракції.

За його словами, Юлія Тимошенко внесла законопроєкт як засіб шантажу МФО.

Quote«Це пропозиція домовитися з нею про те, щоб законопроєкт було відкликано або значно змінено», — пояснив співрозмовник видання.

Друга новина стосується Ради національної безпеки та оборони. А саме рішення щодо введення санкцій проти російської корпорації ВСМПО-АВІСМА, яка купує в Україні концентрат ільменіту, а також проти офшорної компанії Limpieza Limited, що входить до зони впливу ВСМПО-АВІСМА.

Як розповіло джерело, наближене до РНБО, рішення пролобіювала компанія Velta, яка будує заводи з виробництва титану в ОАЕ та Україні і планує посісти місце ВСМПО-АВІСМА в процесі постачання готового титану до США корпорації Boeing.

Утім, з тим, що такий сценарій можливий, не згодні в самій ВСМПО-АВІСМА.

Quote«Виробництво титану — це не шиномонтаж, інакше б американці вже давно його самі в себе виробляли. До того ж ільменіту у світі повно: В'єтнам, Мозамбік, Нова Зеландія. Виробляти титан в Україні точно не будуть. Україна купилася на пропозицію компанії із сумнівним корінням», — заявило джерело в корпорації.

Джерело в МОЗ заявило The Page, що Мінцифри гальмує введення COVID-сертифікатів.

Quote«Вони обіцяли, що все зроблять уже з першого числа, а лише почали бета-тестування в цю дату. Реально ще мають бути серйозні переговори з європейцями щодо визнання нашого зразка сертифіката з боку ЄС. Тому про вільні подорожі до ЄС тих, хто зробив щеплення, можна говорити не раніше середини серпня», — пояснив співрозмовник у міністерстві.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини