Facebook Pixel

ОПЕК+ не може узгодити квоти на серпень через позицію ОАЕ

Міністри відклали узгодження збільшених квот на видобуток нафти до понеділка 5 липня о 15:00 за віденським часом (13:00 за Гринвічем), оскільки ОАЕ наполягають на підвищенні свого базового рівня видобутку, від якого визначається квота

На думку інших країн, ця вимога є несправедливою, повідомляє S&P Global Platts.

«Це дає нам пару днів надії на те, що ОАЕ сядуть за стіл переговорів з консенсусом», — сказав один делегат, охарактеризувавши ситуацію як «вкрай розчаровуючу для всіх».

Telegram Logo

Всі члени коаліції, за винятком ОАЕ, схоже, схвалили план по збільшенню колективної видобутку нафти на 400 тис. барелів на добу кожен місяць з серпня по грудень 2021 і продовжили свою угоду про управління поставками до кінця 2022 року.

Вихідні дебати

Позиція ОАЕ знову відкрила старі рани всередині коаліції. ОАЕ в останні роки вклали значні кошти в розширення своїх виробничих потужностей, часто незадоволені тим, як управляються і розподіляються квоти ОПЕК+. Вони навіть поставили під сумнів своє давнє членство в організації.

Джерела повідомили, що ОАЕ були готові до збільшення видобутку до грудня, але не вважали, що договір про постачання слід продовжувати до кінця 2022 роки без перегляду базових умов.

Базовий рівень ОАЕ відповідно до поточного пакту, який визначається рівнем видобутку в жовтні 2018 року, становить 3,168 млн барелів на добу, але тепер країна заявляє про потужності, близької до 4 млн барелів на добу.

Новий еталон ОАЕ близький до видобутку в квітні 2020 року в 3,84 млн барелів на добу і дозволить країні перекачувати значно більше нафти і дасть їй перевагу, якщо Іран отримає ослаблення санкцій США.

Багато сортів нафти і конденсату в ОАЕ конкурують з іранськими сортами з аналогічними характеристиками.

Саудівська Аравія і Росія, а також кілька інших країн заявили, що надання ОАЕ такого стимулу було б несправедливим і відкрило б ящик Пандори. Інші члени також візьмуться агітувати за збільшення базових рівнів видобутку.

Всі угоди ОПЕК+ вимагають одностайного схвалення

Це загрожує розпадом коаліції, яка з 2017 року співпрацювала в стримуванні видобутку для підтримки нафтового ринку. Включаючи історичне скорочення на 9,7 млн барелів на добу під час найважчої кризи в середині 2020 року.

Однак на ОПЕК+ чинився сильний тиск, щоб вона збільшила квоти і згладила ціни, які неухильно росли разом з виходом світової економіки з пандемії.

S&P Global Platts оцінило 2 липня Dated Brent на рівні $77,62 за барель, що є найвищим показником з жовтня 2018 року.

Пропоноване збільшення виробництва на 400 тис. барелів на день, ймовірно, все ще продовжить обмежувати пропозицію нафти, принаймні, до кінця літнього сезону.

S&P Global Platts Analytics прогнозує, що світовий попит на нафту виросте на 8,8 млн барелів на добу з червня по грудень 2021.

Потенційна ядерна угода між Вашингтоном і Тегераном, яка знімає санкції з продажів іранської нафти, може згодом призвести до надлишку нафти, про що кажуть делегати, що вони як і раніше побоюються цього.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини