З початку тижня у фокусі в інвесторів — те, що відновлення економіки Китаю може стабілізуватися, а інвестори продовжують зважувати ризики глобальної інфляції. В Україні чинником ризику інфляції та валютних коливань початку червня стане ситуація навколо Білорусі.
Так, світові запаси залишаються близькими до рекорду, ціни не мають динаміки значного зниження, чому сприяє відновлення економіки після пандемії та введення стимулювальних заходів.
Інвестори, як і раніше, чутливі до ризику, і звіт про зайнятість у несільськогосподарському секторі США цього тижня може вдарити по ринках, якщо він змінить уявлення про силу відновлення. Звіт щодо індексу менеджерів із закупівель у Китаї показав, що виробничі витрати виробників підскочили до найвищого рівня приблизно за десятиліття.
У нашій країні важливим буде питання Білорусі. Якщо політичні відносини будуть псуватися, то і гривня має шанси на падіння всупереч загальній тенденції зростання з початку поточного року більше ніж на 3%. Потенціал коливання середнього курсу продажу готівкового долара в країні становить 27,45–27,7 грн.
Серед основних новин цього тижня на увагу заслуговує те, що перший день тижня не несе жодних сюрпризів. Причина проста: ринки США будуть закриті у зв'язку зі святкуванням Дня пам'яті, а ринки Великобританії — на весняне банківське свято. Під закриття звітного періоду такий новинний фон дає нам надії, що суттєвих цінових коливань не буде, щодо золота зокрема.
Уже у вівторок чекаємо на рішення Резервного банку Австралії з політики. Потім ОПЕК та інші країни зберуться, щоб переглянути рівень видобутку нафти. У середу виступлять президент ФРБ Філадельфії Патрік Харкер, президент ФРС Чикаго Чарльз Еванс, президент ФРС Атланти Рафаель Бостік і президент ФРБ Далласу Роберт Каплан.
Під кінець тижня буде опублікований звіт про зайнятість у США за травень. Це стане найбільш волатильною подією цього часу. Відзначимо, що нафта дорожчає протягом квітня та травня, і в центрі інформаційного поля поточного тижня — засідання ОПЕК та інших країн щодо питань постачань нафти у світі та перспективи повернення постачань з Ірану.
Ф'ючерси на Brent у Нью-Йорк зросли до $67 за барель після падіння на 0,8% минулої п'ятниці. Очікується, що ОПЕК та її союзники дотримуватимуться рішення про збільшення видобутку в липні, коли група збереться у вівторок. В той час як відновлення попиту веде до зростання цін, можливість збільшення поставок з Ірану в разі відновлення ядерної угоди затьмарює перспективи.
Тобто в інформаційному полі щодо енергоресурсів є новинний баланс, а отже, ми навряд чи побачимо нові цінові рекорди, й ціни продовжать перебувати в боковику. В той же час в Україні зберігаються ризики зростання цін, оскільки в червні ми чекаємо дефіциту постачань із Білорусі, а якщо відносини між країнами погіршуватимуться, то є ризик скорочення постачань енергоресурсів і протягом липня.
Щодо коронавірусу ситуація така: азійькі території від Гонконгу до Південної Кореї додали більше стимулів для заохочення вакцинації. США, які просунулися далі в розгортанні вакцинації, повідомили про найнижчий рівні інфекції з перших днів пандемії.
У неділю два американські експерти із захворювань заявили, що світові потрібна співпраця з боку уряду Китаю, щоб відстежити походження COVID-19 і запобігти майбутнім загрозам пандемії. Точне походження вірусу залишається незрозумілим. Німеччина вивчає повідомлення про шахрайство в деяких випробувальних центрах.
Великобританія може відмовитися від потенційних планів щодо примусу британців показувати паспорт COVID для відвідування масових заходів і розглядає можливість зробити вакцинацію обов'язковою для медичних працівників. Південна Африка продовжила комендантську годину, а Малайзія оголосила про двотижневу ізоляцію. Сингапур готується надати план відкриття країни.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора