Facebook Pixel

Інфляція під контролем? Чернетка бюджету США та криптоторгівля

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: TheDigitalWay/Pixabay

Фото: TheDigitalWay/Pixabay

Сьогодні в США Memorial Day. Ринки закриті, отже, на головних торгових майданчиках світу короткий тиждень. Але короткий не означає нудний!

По-перше, на нас чекає низка цікавих макроекономічних даних, зокрема звіти про витрати на будівництво, PMI і, звісно, звіт про ринок праці, який традиційно викликає великий інтерес із боку інвесторів і буде оприлюднений у п'ятницю.

У нинішній ситуації, коли тільки й розмов, що про інфляцію, дані про стан ринку праці за травень набувають особливої значущості, адже саме високий рівень зайнятості та зростання зарплат є одними з найважливіших джерел інфляції. Ба більше, звіт за травень викликає особливий інтерес з огляду на те, що у квітні фактична кількість створених робочих місць розійшлася з прогнозом у чотири рази, і, як очікується, цього разу доведеться «наздоганяти».

Telegram Logo

Напевно, упродовж тижня обговорюватиметься й чернетка бюджету, запропонована президентом Байденом у п'ятницю пополудні. У 2022 році чинна адміністрація пропонує витратити $6 трлн, збільшивши витрати на оборону, дослідницькі програми та поновлювану енергетику. Дефіцит бюджету планується на рівні $1,8 трлн. Не вдаючись у деталі, головним у бюджетному процесі залишається таке питання:

Quote«А як це все позначиться на інфляції та чи не призведе до її стійкого зростання, що зі свого боку змусить ФРС вживати необхідних заходів?»

Теоретично збільшення дефіциту має сприяти зростанню інфляції, але багато економістів і чиновників вважають, що «цього разу все інакше» і з огляду на те, що вартість запозичень наближається до нуля, держава просто зобов'язана інвестувати гроші в майбутній розвиток країни, особливо зважаючи на той факт, що Китай активно наступає на п'яти.

Щодо інфляції, то міністерка фінансів США Джанет Єллен впевнена: можливі ризики перегріву економіки та інфляції перебувають під повним контролем держави. Звучить, звісно, переконливо, але що робитиме уряд, якщо зовнішні інвестори взагалі втратять інтерес до держоблігацій і обслуговування боргу стане дорожчим?

На корпоративному фронті все спокійно, майже спокійно, крім сегмента meme-stocks, де добре організована армія reddit-спекулянтів, найімовірніше, і далі знищуватиме тих відважних героїв, які ще намагаються «шортити» GameStop, AMC Entertainment, Beyond Meat і іже з ними.

Сезон звітності майже зійшов нанівець, і жодній з компаній, що звітують і далі, забракне сил і авторитету, щоб вплинути на весь ринок. Щодо інших корпоративних подій, то цього тижня Tesla проводить демонстрацію автомобіля Model S Plaid, світ технологій спостерігатиме за COMPUTEX-шоу, а також щорічним симпозіумом Taiwan Semiconductor Manufacturing.

А от для кого «коротких» тижнів немає, так це для криптосвіту. Торгівля триває 24/7 з божевільною амплітудою коливань. Віра змінюється невір'ям — і так день у день.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини