Facebook Pixel

«Це бізнес-діяльність»: Комарницький з дружиною за три роки продали в Києві 110 квартир

Денис Комарницький. Фото: УНІАН

Денис Комарницький. Фото: УНІАН

Протягом 2016-2018 років бізнесмен та експолітик Денис Комарницький, якого називають «смотрящим» за Києвом, разом з дружиною володіли 110 квартирами у столиці, які дуже швидко продавали.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо».

440 млн грн на квартирах: як заробляли Комарницькі

Журналісти з’ясували, що подружжя володіло житлом у престижних новобудовах. Втім, вони продавали його дуже швидко — протягом кількох днів чи тижнів з моменту набуття права власності.

Видання зазначає, що подружжя могло заробити на продажі цих квартир 440 млн грн.

Quote«Враховуючи, що раніше правоохоронці та ЗМІ повідомляли, що Комарницького підозрюють у причетності до схем з виділення землі у Києві під забудови, виявлені квартири подружжя Комарницьких могли бути способом розрахунку за надання таких послуг», — йдеться в матеріалі.

У великому ЖК «Комфорт Таун» на лівому березі Києва Комарницькі мали 52 квартири. У житловому комплексі бізнес-класу Central Park біля метро «Либідська» вони були власниками 48 помешкань.

ЖК «Комфорт Таун». Фото: ЛУН

ЖК «Комфорт Таун». Фото: ЛУН

Ближче до центру, в ЖК преміумкласу Tetris Hall, в Ірини Комарницької було 10 квартир.

«Слідство.Інфо» дослідило витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно і встановило, що виявлені квартири продавалися за лічені дні чи тижні.

Крім того, журналісти визначили середню ціну квадратного метра у «Комфорт Тауні» та Central Park у роки, коли квартири продавали Комарницькі. Так, житло лише у цих двох ЖК могло принести подружжю понад 330 млн грн виручки.

Вартість 10 квартир, якими володіла Ірина Комарницька у Tetris Hall, журналісти рахували з довідки про оціночну вартість об’єктів нерухомості у цьому будинку станом натепер. Їхня вартість могла сягати 110 млн грн. Отже, разом — 440 млн грн виторгу.

Видання також відзначило, що пік активності з купівлею та продажем квартир припав саме на 2016-2018 роки.

Quote«Ні до цього, ні після Комарницькі не оперували нерухомістю у таких обсягах, а користувалися лише тим майном, яке зберігалося за родиною тривалий час», — йдеться в публікації.

Журналісти зазначили, що всі зазначені ЖК обʼєднує один забудовник — компанія KAN Development. Її засновник Ігор Ніконов у 2014-2015 роках був першим заступником голови КМДА Віталія Кличка.

У відповідь на запитання журналістки про те, чи були ці квартири хабарем, Ірина Комарницька відповіла: «Ні, це не хабар. Це бізнес-діяльність».

Втім, повідомити, у чому полягав бізнес-інтерес купувати квартири, а вже через кілька днів або тижнів продавати їх, вона відмовилася.

Дерибан київської землі: що відомо про справу Комарницького

6 лютого 2025 року НАБУ і САП затримали 7-х людей у справі колишнього співголови фракції «Блоку Леоніда Черновецького» Дениса Комарницького, якого вважають керівником злочинної організації.

7 лютого міський голова Києва Віталій Кличко відреагував на обшуки у Київміськраді та КМДА, які були пов’язані зі справою бізнесмена Дениса Комарницького.

За його словами, влада столиці співпрацює з правоохоронцями, надає всі необхідні документи і зацікавлена «у встановленні правди та розраховує на обʼєктивне й неупереджене розслідування».

27 лютого НАБУ опублікувало розслідування, в якому йшлося про механізм заволодіння землею київської громади через «туалетну схему» та вплив Комарницького на низку процесів.

Після оприлюднення розслідування НАБУ і САП про привласнення землі столичними чиновниками Віталій Кличко анонсував звільнення заступника голови КМДА Петра Оленича, а також інших посадовців.

10 березня журналісти проєкту Bihus.Info показали учасників «дерибану» київської землі.

Також у березні журналіст видання «Українська правда» Михайло Ткач знайшов Комарницького у Відні.

3 квітня Кличко повідомив про звільнення кількох посадовців, які фігурують у резонансному корупційному розслідуванні, що стосується земельної сфери Києва.

На позачерговому засіданні Київської міської ради 8 квітня депутати голосували за звільнення секретаря Володимира Бондаренка, який фігурує в справі Комарницького. Однак вони не змогли відправити його у відставку, поки той сам не оголосив про дострокове припинення повноважень.

21 квітня ВАКС арештував низку майна Дениса Комарницького, його дружини Ірини та водія Юрія Дашкова.

Подякувати 🎉