Facebook Pixel

Власник КАН Development розповів, що сталося з «Укрбудом»

Засновник української девелоперської компанії KAN Development Ігор Ніконов в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів, чому «Укрбуд» не зміг добудувати 26 своїх об'єктів.

За його словами, фінансовим підходом у більшості забудовників, зокрема в «Укрбуді», є збір грошей з усіх будівництв в одну скарбницю. Після цього їх використовують на будівництво вже існуючих об'єктів і початок нових, на купівлю, а також на інші потреби.

Ніконов пояснив, що на добудову об'єкта компанії використовують кошти, які отримують від реалізації решти квартир за середньою ціною за умов планової собівартості.

Але якщо собівартість зросла, курс гривні піднявся чи зупинилися продажі, то компанія повинна скористатися раніше заробленими грошима, а це зробити важко. Вони можуть бути або вже витрачені, або всі партнери проєкту мають скинутися. Те, що останнє врешті відбудеться, дуже малоймовірно.

«Ще треба враховувати, що багатьох охопила гігантоманія, і вони беруть та беруть нові проєкти. А грошей на їхню реалізацію немає, і доводиться з котловану продавати за дуже низькою ціною, яка може бути нижчою за собівартість кінцевої».

Ігор Ніконов

Ігор Ніконов

Засновник КАН Development

До того ж, за словами засновника КАН, більшість компаній не підраховують кінцевий бюджет того, що будують, і тримають себе у «теплій ванні».

Всі ці фактори можуть призвести до того, що трапилося з «Укрбудом».

Для того, щоб цього уникнути, власник або партнер девелоперської компанії має бути відомим. Таким компаніям потрібно на законодавчому рівні заборонити забирати гроші, допоки об'єкт ще не добудований. Також Ніконов зазначив, що повинна бути особиста гарантія девелопера щодо будівництва.

Контекст. На початку жовтня Національне антикорупційне бюро вручило Максиму Микитасю підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму близько 82 млн грн. Слідство встановило, що колишній глава «Укрбуду» організував корупційну схему для заволодіння нерухомістю Нацгвардії. Робив він це за допомогою будівельних компаній. Микитась діяв у змові з колишнім командувачем Нацгвардії, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем, а також іншими особами. Президент Володимир Зеленський 10 жовтня заявив, що не бачить політичної мотивації у справі Микитася.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду в жовтні вирішила заарештувати екснардепа з можливістю застави в 80 млн грн.

Друзі і родичі Микитася внесли за нього заставу 80 млн грн.

Сам Микитась назвав документи про продаж своєї частки підробленими і стверджує, що все ще володіє «Укрбудом». У тому, що він втратив керування компанією, звинувачує Олега Майбороду, Дмитра Федотенкова і головного юриста компанії В'ячеслава Мармиша. Їх він також звинувачує у виводі 4 млрд грн активів.

У середині грудня президент Володимир Зеленський заявив, що заморожені будівництва житлових комплексів корпорації «Укрбуд» завершить компанія «Київміськбуд». Через три дні генеральний директор «Укрбуду» Олег Майборода повідомив, що «Укрбуд» ліквідовувати не будуть, а «Укрбуд Девелопмент» та інші компанії забудовників перейдуть в «Київміськбуд».

Подякувати 🎉