Ціна золота вперше в історії пробила $2000: причини і прогноз

Ціна грудневого ф'ючерсу на золото на біржі Comex вперше у історії перевищила $2 тис. за унцію. Водночас вартість ф'ючерсів зі строком виконання до грудня цього року залишаються близько рекордної позначки.

Також рекордним став денний рівень заявок на виконання серпневих ф'ючерсів — більше 100 тонн. Останній рекорд був 1994 року, передає Bloomberg.

Причиною зростання залишається слабкість долару та низькі ставки ФРС. У цій ситуації трейдери будуть обмінювати контракти на золото.

Telegram Logo

Варто зазначити, що за результатами торгів ф'ючерси на лютий, квітень, червень, липень, серпень та жовтень наступного року коштують понад $2 тис.

gold-r0.jpg

З початку року золото подорожчало на 30%, що призвело до падіння попиту в Індії. Водночас статки видобувальників золота збільшилися.

Водночас інвестиційні банки, на кшталт Goldman Sachs та Bank of America прогнозують зростання вартості до $2,3 тис. та $3 тис. відповідно. Однак у JPMorgan очікують закінчення ралі до кінця року.

Контекст. Ціна на золото 23 серпня 2011 року вперше перевищила $1 900 за тройську унцію, встановивши новий рекорд — $1 911,46 за унцію.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини