Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ФСБ роками готувало захоплення України, але росія програла кібервійну

ООН вимагає угоду про ЗАЕС, а ФСБ роками готувала напад на Україну. Фото: колаж The Page

ООН вимагає угоду про ЗАЕС, а ФСБ роками готувала напад на Україну. Фото: колаж The Page

ООН вимагає припинити бої навколо ЗАЕС, США довели, що ФСБ роками готувало захоплення України, а британська розвідка констатує, що росія програла інформаційну війну Заходу.

Тим часом українські дипломати хочуть викупити російську ділянку у Австралії, з якої представників кремля виганяють через порушення законів країни.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, який завершує робочий тиждень 15-19 серпня.

ООН вимагає угоди про мир на ЗАЕС

Зеленський зустрівся з Ердоганом та Гутеррешем у Львові. Фото: ОП

Зеленський зустрівся з Ердоганом та Гутеррешем у Львові. Фото: ОП

У четвер у Львові президент Туреччини Реджет Тайїп Ердоган та генсек ООН Антоніу Гутерреш зустрілися з Володимиром Зеленським, після чого зробили низку заяв щодо Запорізької АЕС, пише BBC.

Зокрема, Ердоган заявив, що світ не хоче «ще одного Чорнобиля». Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, зі свого боку, сказав, що глибоко стурбований ситуацією на ЗАЕС:

Quote«Треба називати речі своїми іменами: будь-яке можливе пошкодження ЗАЕС — це самогубство».

Гутерріш наполягає на тому, що негайно необхідна угода, щоб відновити суто цивільну інфраструктуру ЗАЕС і забезпечити безпеку регіону.

Зеленський, нагадаємо, звинувачує рф у «ядерному шантажі» через дії російських військ на станції. На пресконференції він повторив свою вимогу щодо негайного виведення російських військ і припинення обстрілів з території станції.

Співробітники Запорізької АЕС заявляють, що безсилі перед «людською безвідповідальністю та божевіллям».

Зеленський заявив також, що він і Гутерреш погодили деталі можливого візиту місії МАГАТЕ на ЗАЕС. За його словами, можливий візит МАГАТЕ має відбуватися легально через вільну від окупантів територію.

ФСБ роками готувало захоплення України

fsb.png

The Washington Post опублікував багатомісячне дослідження війни розвідок в Україні та зробив кілька ключових висновків:

1. Агенти ФСБ були глибоко залучені в невдалий план війни Кремля, запевняючи офіційних осіб у Москві, що уряд України швидко впаде, і розгортаючи оперативників для встановлення маріонеткового режиму.

Відділення ФСБ, відоме як Департамент оперативної інформації, роками проводило таємні операції, щоб проникнути в українські інституції. Але попри велику увагу до України ФСБ або не змогла зрозуміти, наскільки запекло Україна чинитиме опір, або розуміла, але не могла передати таку незручну інформацію президенту рф Володимиру Путіну.

2. Офіцери ФСБ були настільки впевнені, що захоплять важелі влади в Києві, що останні дні перед війною витратили на облаштування житла в столиці.

За кілька днів до того, як російські війська вторглися в Україну, інформаторам ФСБ було наказано покинути столицю, але залишити ключі від своїх квартир російським оперативникам.

3. Українське управління ФСБ зазнало значного розширення в період, що передував вторгненню.

Чисельність департаменту зросла з приблизно 30 службовців у 2019 році до 160 напередодні вторгнення в Україну. За групами ФСБ були закріплені регіони України та мережі сплячих агентів всередині країни.

4. ФСБ тісно співпрацювала з відомими колабораціоністами та вибудувала щонайменше два потенційні проросійські уряди.

Серед головних союзників ФСБ були Віктор Янукович і Віктор Медведчук. Янукович був у центрі групи, яка зібралася в Білорусі на початку березня 2022. Друга група, до якої входили колишні члени партії Януковича, зібралася на території півдня України, яку на початку війни захопили російські війська.

5. Незважаючи на неодноразові невдачі, керівники ФСБ залишаються на своїх посадах, а відомство було перегруповане: службовці відбувають тримісячні ротації в регіонах, окупованих російськими військами.

Зокрема, директор ФСБ Олександр Бортніков і керівник її українського управління Сергій Бесєда не були звільнені.

Росія програла інформаційну війну Україні та Заходу

Кібератаки і пропаганда не допомогли Путіну. Фото: Getty Images

Кібератаки і пропаганда не допомогли Путіну. Фото: Getty Images

Росія програла інформаційну війну на Заході, заявив керівник британського Центру урядового зв’язку Джеремі Флемінг, пише Independent.

Але, хоч незграбна кіберпропагандистська війна Кремля неефективна на Заході, вона може притупити міжнародне обурення вторгненням росії, попередив Флемінг.

Україна також брала участь в інформаційній війні, сказав він, написавши:

Quote«Обидві сторони знають, що вони ведуть боротьбу за вплив і думки далеко за межами безпосереднього поля бою. Ця війна настільки ж сучасна в цифровій та кібернетичній формі, наскільки жорстока та руйнівна у фізичній».

Росія вела свою кібервійну ще до 24 лютого. Але плани Путіна не спрацювали через безвідповідальне та невибіркове використання рф деструктивних кіберінструментів, пояснює Флемінг.

Quote«За місяць до початку вторгнення російська військова розвідка розгорнула зловмисне програмне забезпечення WhisperGate, щоб знищити та зіпсувати українські урядові системи», — розповів він.

Менш ніж за годину до того, як росія вторглася в Україну, вона піддала супутникові мережі країни ViaSat атаці, яка перекинулася на сусідні країни.

Але Україна показала себе надзвичайно ефективним кіберзахисником завдяки цифровій фортеці, яку вона наполегливо будувала після того, як росія анексувала Крим у 2014 році.

Quote«Поки що президент Путін повністю програв інформаційну війну в Україні та на Заході. Хоча це привід для святкування, ми не повинні недооцінювати те, як діє російська дезінформація в інших частинах світу», — каже Флемінг.

Україна хоче викупити ділянку російського посольства в Австралії

Посол Австралії хоче перехопити ділянку росіян. Фото: Wikipedia

Посол Австралії хоче перехопити ділянку росіян. Фото: Wikipedia

Україна хоче викупити земельну ділянку в Канберрі (Австралія) після того, як Управління національної столиці (NCA) розірвало договір оренди російського посольства, пише The Guardian.

Цього тижня NCA заявило, що скасувало договір оренди через політику «використовуй або втрачай». Понад 10 років після затвердження планів забудови росії будівництво не просунулося. Столична влада дала рф 20 днів на звільнення ділянки.

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко тепер хоче перенести посольство своєї країни на ділянку в столичному районі Ярралумла. У п'ятницю Мирошниченко заявив, що після отримання дозволу від свого уряду подасть офіційну заявку до NCA.

Quote«Український уряд орендує офісне приміщення в будівлі для посольства, а я не маю резиденції, ми просто орендували невеликий таунхаус, – сказав посол радіо ABC. — Було б дуже добре, якби ми змогли отримати цю земельну ділянку».
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини