Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Я не «хороша росіянка», я – українка», – журналістка Овсяннікова вирішила змінити прізвище та свою позицію

Овсяннікова озвучила свою позицію щодо російсько-української війни. Фото: Facebook / Марина Овсяннікова

Овсяннікова озвучила свою позицію щодо російсько-української війни. Фото: Facebook / Марина Овсяннікова

Колишня редакторка російського пропагандистського «Первого канала» Марина Овсяннікова, яка нині перебуває в Україні, заявила, що вона українка і має намір змінити прізвище на «рідне» — Ткачук.

У дописі на своїй сторінці у фейсбуці вона відповіла на головні претензії, які озвучують щодо неї критики. Так, Овсяннікова наголосила, що не вимагає зняти з росії санкції, не співпрацює з ФСБ та не є пропагандисткою.

Quote«Я не пропагандист, у редакції «Першого каналу» я займалася міжнародними трансляціями. Я ніколи не писала пропагандистських текстів і не випускала їх в ефір. Усі новини на «Першому каналі» йшли в прямому ефірі. Після мого протесту вони йдуть із невеличкою затримкою», — зазначила вона.

Також Овсяннікова наголосила на тому, що війна, яку рф розв’язала в Україні, – це «колективна відповідальність» росіян і що наші народи не братні. Вона пояснила, що з росії її відпустили завдяки американським політикам, французькому президенту Еммануелю Макрону та президенту Володимиру Зеленському.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. На початку березня Овсяннікова під час нібито прямого ефіру програми «Врємя» зайшла в студію з плакатом «Ні війні». Відео фрагмента трансляції було опубліковано на YouTube. Пізніше росіянка звільнилася з пропагандистського каналу і працевлаштувалася в німецьке видання Die Welt. Українські активісти протестували під будівлею Die Welt із вимогою звільнити російську пропагандистку, однак у виданні відмовилися це зробити.

Німецька Weimer Media Group хотіла зробити Овсяннікову лауреаткою «Премії ЗМІ за свободу», проте відмовилася від цього наміру. Однак після цього вона здобула премію імені Вацлава Гавела «За креативний протест».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляв, що Овсяннікова наразі активно використовується в інформаційно-психологічних операціях росії. Зокрема, вона отримала визнання та кредит довіри на Заході, використовуючи це реноме для просування наративу про «необхідність» зняття з Росії санкцій на західну аудиторію.

В ефірі італійського телебачення Овсяннікова заявила про неприпустимість «русофобії» й про те, що росіяни не мусять нести колективну відповідальність за дії Путіна. За її словами, санкції спрямовано на простих людей і дуже погіршують їм життя.

Коментарі

Всі новини