Facebook Pixel

Глибоке проникнення. Кількість російської агентури в Україні налічує до 100 тис. осіб — військовий психолог

Проникнення російської агентури в Україні має налічувати до 90 — 100 тис. осіб — не тільки нелегальної резидентури, а й такої, що професійно працює на ворога.

Як наголосив у колонці для проєкту SPEKcheck військовий і соціальний психолог Олег Покальчук, це масштабна багаторічна робота, над якою працюють і ФСБ, і ГРУ, й інші спецслужби.

Експерт пояснив, що підрахунки будувалися на підставі роботи східнонімецької розвідки Штазі, яку створили в 1951 році шестеро людей, четверо з яких були росіянами.

Quote«Наприкінці свого існування центральний апарат Штазі налічував понад 4 тис. людей. А кількість агентури у ФРН на 16 млн її громадян становила приблизно 30 тис. осіб різного рівня. Екстраполюйте це на українську демографію і зрозумієте, скільки прямої агентури довкола нас сьогодні. Під час війни ще більше агентів інтенсифікується, засилається, легендується», — наголосив експерт.

Реальна агентура високого рівня — це непоказні люди з бездоганною патріотичною репутацією, вважає психолог.

Quote«Агент мусить мати не дуже високу, але впливову посаду. Мати гарну патріотичну аватарку з вишиванкою. Але водночас не надто лізти на очі», — пояснив Олег Покальчук.

Що робити з агентами та адептами руського міра

На переконання експерта, з агентами російських спецслужб мають розбиратися контррозвідка, поліція, прокуратура. Щодо агентів впливу, на цьому рівні має бути чітка позиція громадянського суспільства.

Quote«Проблема гібридної війни в тому, що злочин фактично є, а кримінальної статті за ним немає. Війна зробила наше суспільство більш зрілим — реакція на Овсяннікову та Невзорова це довела. Незалежно від внутрішньополітичних уподобань люди були одностайні. Бо з того боку нічого хорошого прилетіти не може. Ніколи», — заявив Покальчук.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉