Facebook Pixel

20 — 30% українських біженців не повернуться додому — прогноз військового психолога

Україну очікує стрімке скорочення населення через повномасштабну війну та виїзд мільйонів людей за кордон. Відповідно буде переформатування й економіки, і ціннісних моделей.

На цьому в інтерв'ю The Page наголосив воєнний і соціальний психолог Олег Покальчук.

Quote«20 — 30% тих, хто виїхав за кордон, на мою думку, не повернуться додому, а це приблизно 1,5 млн українців. Це не одномоментне явище — так буде з певними сегментами: приїхали, подивилися й знову поїхали», — прогнозує експерт.

З огляду на те, що виїхали переважно жінки з дітьми, які вже ходять там до школи, почали адаптуватися, причиною неповернення буде бажання матерів краще влаштувати життя своїх дітей.

Quote«Якщо вони бачитимуть там чітку перспективу для майбутнього своїх дітей, 100% гарантія, що вертатися їм сюди нема чого, попри всі сентименти. Якщо щось не влаштовує — не та країна, не те місце, можна спробувати варіанти інших країн. Не вдасться — тоді повернуться», — наголосив психолог.

На його переконання, буде також друга хвиля, коли виїжджатимуть літні люди, чиї діти вже живуть на Заході і зможуть їх утримувати. Наприклад, до Іспанії, Італії, Португалії, де чимало еміграції 90-х, де безпечніше й економічно стабільніше.

Quote«Є така стара приказка: країна займає стільки площі, скільки вона може обробляти землі. Якщо ми переносимо це на 21 століття, то тут зможе порівняно продуктивно жити стільки людей, скільки зможе працювати й утримувати тих, хто не працює», — пояснив Покальчук.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉