Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЗАЕС повторить долю «Фукусіми» в разі зупинення росіянами всіх енергоблоків – регулятор

Що буде після зупинки росіянами ЗАЕС – ймовірний сценарій від Держінспекції ядерного регулювання. Фото: Facebook / ЗАЕС

Що буде після зупинки росіянами ЗАЕС – ймовірний сценарій від Держінспекції ядерного регулювання. Фото: Facebook / ЗАЕС

Якщо погрози росіян виявляться не порожніми залякуваннями й вони дійсно зупинять усі реактори на Запорізькій АЕС, на станції може виникнути аварія за тим самим сценарієм, що й на «Фукусімі-1» в Японії більш як 10 років тому. Про це попередила Держінспекція ядерного регулювання України.

Quote«Зупинення всіх енергоблоків Запорізької атомної станції та втрата всіх джерел електроживлення може призвести до виходу з ладу систем охолодження, пошкодження активної зони реакторної установки та виходу радіоактивних речовин у довкілля. Однак якщо катастрофа в Японії сталася через природні катаклізми, то на Запорізькій АЕС це може відбутися через злочинні дії та наміри окупаційних військ російської федерації», — зазначається в поясненні регулятора.

Такий об’єкт, як АЕС, має були забезпечний безперебійним електроживленням задля охолодження ядерного палива в реакторах і охолодження відпрацьованого палива в басейнах витримки, а також підтримки систем управління. Електроживлення станція отримує або із самих енергоблоків, що перебувають у роботі, або із зовнішніх джерел.

Як повідомлялося, росіяни вивели з ладу внаслідок обстрілів три з наявних чотирьох ліній, які поєднують Запорізьку АЕС з українською енергосистемою. За умови пошкодження останньої станція не матиме електроенергії для забезпечення своїх нагальних потреб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Регулятор додає, що на такий випадок на АЕС є дизель-генератори, однак їх надовго не вистачить. Вони потребують багато пального, а росіяни зі свого боку можуть завадити постачанню необхідних обсягів на об'єкт.

Quote«Після втрати всіх джерел забезпечення електроенергією розпочнеться процес плавлення ядерного палива, унаслідок чого може відбутися вихід радіоактивних речовин у довкілля», — наголошує Держінспекція.

У разі виникнення аварії на атомному об’єкті, за даними регулятора, постраждає не лише Україна. Радіоактивну хмару цілком імовірно може віднести на території європейських країн, а води Дніпра понесуть забруднення в Чорне море.

Контекст. Нагадаємо: українська розвідка дізналася про підготовку російськими загарбниками провокації на Запорізькій АЕС 19 серпня.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини