Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

рф програла інформвійну, адже Україна виявилася ефективним кіберзахисником — британська розвідка

Британська розвідка вважає, що рф програла інформвійну проти України. Фото: spravdi.gov.ua

Британська розвідка вважає, що рф програла інформвійну проти України. Фото: spravdi.gov.ua

рф програла інформаційну війну проти України, а її онлайн-плани, схоже, провалилися так само, як і фізичні. Таку думку висловив директор Агентства розвідки та кібербезпеки (GCHQ) Великої Британії Джеремі Флемінг, пише The Economist.

За його словами, за шість місяців після вторгнення рф в Україну стає зрозуміло, як росія сформувала свої фізичні та віртуальні підходи до війни. І так само, як неефективно відбувалися військові операції російських загарбників на українській території, так само безвідповідально та невибірково рф використовувала агресивні кіберінструменти.

На думку Флемінга, проведені росією інформаційні операції виявилися невмілими, а спроби російських військових знищити цифрову інфраструктуру України та посіяти розбрат з допомогою кіберпотужностей зустріли стійку, професійну та ефективну українську кібероборону.

Quote«Ми бачимо перебудову кіберландшафту. Зараз великі технологічні компанії та уряди співпрацюють у сфері безпеки набагато більше, ніж до війни. Відбувається поляризація позицій щодо використання кібернетичних засобів у війні», — йдеться в повідомленні.

Атаки рф проти України

Варто зазначити, що за місяць до широкомасштабного вторгнення в Україну рф розгорнула зловмисне програмне забезпечення WhisperGate, щоб знищити та зіпсувати українські урядові системи. Ба більше, менш як за годину до вторгнення в Україну рф націлилася на супутникові мережі ViaSat, якими користуються українські військові, уряд і цивільні особи. Атака поширилася на сусідні країни, завдавши побічної шкоди низці послуг — від вітрових електростанцій до доступу до інтернету. Але росія й надалі намагається зруйнувати українські урядові та військові системи.

Ще одним видом зброї рф є дезінформація в інтернеті. Так, російська сторона намагається виправдати своє вторгнення в Україну, поширюючи неправдиві наративи та спотворюючи дії України. Однак протистояти цьому вдається досить вдало.

Саме тому все це свідчить про те, що рф повністю програла. Поки що російська держава намагається вирівнятися та координувати кіберпотенціал поряд із більш традиційними аспектами військової сили, однак у неї нічого не виходить.

Відбувається це тому, що Україна довела свою надзвичайну ефективність кіберзахисника. З моменту анексії Криму у 2014 році країна старанно розбудовувала цифрову фортецю й змогла продемонструвати найефективнішу оборонну кіберактивність в історії. Діючи під постійним тиском проти дуже здібного супротивника, українські розвідка, Служба безпеки, а в деяких випадках і громадяни працювали пліч-о-пліч для забезпечення ефективного захисту своєї країни в кіберпросторі.

Цікавим є те, що цей кіберзахист виявився сильнішим, ніж очікувала рф. Так само, як і спротив Збройних сил України окупантам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини