Facebook Pixel

Мінкульт хоче запровадити кримінальну відповідальність за дезінформацію

Міністерство культури розробило законопроєкт про дезінформацію, який передбачає кримінальну відповідальність за поширення хибної інформації.

Про це йшлося у презентації відповідного законопроєкту, повідомляє ДетекторМедіа.

За умисне масове розповсюдження завідомо недостовірних повідомлень та його фінансування законопроєктом передбачено кримінальну відповідальність. За порушення правил спростування, надання відповіді та вимог прозорості – адміністративна.

Положення про кримінальну відповідальність має діяти до відновлення повного контролю над територією України і передбачає наступне:

  1. Систематичне умисне масове розповсюдження завідомо недостовірних повідомлень про факти, події або явища, що становить загрозу національній безпеці, громадській безпеці, територіальній цілісності, суверенітету, обороноздатності України, праву українського народу на самовизначення, життю та здоров’ю громадян, стану довкілля у період відсутності повного контролю України над державним кордоном України – карається штрафом від 5 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами від 1 до 2 років (покарання у вигляді виправних робіт встановлюється на строк від шести місяців до двох років і відбувається за місцем роботи засудженого. Із суми заробітку засудженого до виправних робіт проводиться відрахування в дохід держави у розмірі, встановленому вироком суду, у межах від 10 до 20 відсотків).
  2. Дії, передбачені частиною першою, вчинені з використанням комп’ютерних програм, призначених для автоматичного масового розповсюдження інформації (ботів), або спеціально організованої системи (групи) облікових записів, або користувачів інформаційних послуг, або засобів умисного фальшування (підробки) джерел інформації, карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
  3. Фінансування дій, передбачених частиною першою або другою, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.
  4. Дії, передбачені частинами першою — третьою цієї статті, вчиненні повторно, або організованою групою осіб, або якщо вони призвели до тяжких наслідків чи спричинили матеріальну шкоду у великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від 5 до 7 років і позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
  5. Штрафи за поширення дезінформації застосовуються виключно судом за умови задоволення заяви Уповноваженого.

Адміністративна відповідальність:

  1. Поширення дезінформації за умови добровільного спростування в порядку, визначеному цим законом, починаючи з третього факту порушення протягом одного року, тягне за собою накладання штрафу у розмірі 1000 мінімальних зарплат за кожен випадок порушення.
  2. Поширення дезінформації за відсутності добровільного спростування в порядку, визначеному цим законом, тягне за собою накладання штрафу у розмірі 2000 мінімальних зарплат за кожен випадок дезінформації.
  3. Нерозміщення або несвоєчасне розміщення відповіді щодо дезінформації за заявою Уповноваженого – штраф у розмірі 20 мінімальних зарплат за кожен випадок порушення.
  4. Розміщення суб’єктом у сфері медіа індексу довіри за відсутності інформації про надання індексу на вебсайті Уповноваженого – штраф у розмірі 20 мінімальних зарплат.
  5. Зміна адреси розміщення матеріалу, щодо якого подано заяву Уповноваженого, або незбереження запису або примірника матеріалу – штраф у розмірі 5 мінімальних зарплат за кожен випадок порушення.
  6. Ненадання у встановлений цим законом строк відповіді на заяву чи запит Уповноваженого – штраф у розмірі 5 мінімальних зарплат за кожен випадок порушення.
Подякувати 🎉