Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вторгнення в Україну відкинуло економіку рф за один квартал на чотири роки назад

Економіка рф через війну в Україні відкотилася на чотири роки назад. Фото: ukrinform.com

Економіка рф через війну в Україні відкотилася на чотири роки назад. Фото: ukrinform.com

Повномасштабне вторгнення рф в Україну відкинуло російську економіку на чотири роки назад протягом першого повного кварталу після нападу, поставивши її на шлях одного з найтриваліших спадів за всю історію. Про це пише видання Bloomberg.

На початку поточного року економіка рф досить стрімко набирала обертів, однак у другому кварталі 2022 року різко занепала. Згідно із середнім прогнозом аналітиків, ВВП рф скоротився в річному вимірі на 4,7%.

Quote«Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись до рівня 2018 року в другому кварталі. Ми очікуємо, що скорочення сповільниться в четвертому кварталі через послаблення монетарної політики. Утім, економіка втратить ще 2% у 2023 році, оскільки європейська енергетична заборона призведе до зниження експорту», — прогнозує російський економіст Олександр Ісаков.

Запроваджені через війну санкції досить сильно вплинули на торгівлю й паралізували такі галузі, як-от автомобілебудування. Хоча падіння економіки поки що не є таким стрімким, як передбачалося спочатку, прогнозується, що спад посилиться в наступних кварталах і досягне найнижчої точки до середини 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Згідно з прогнозом банку рф, ВВП скоротиться на 7% у цьому кварталі та ще більше в останньому кварталі 2022 року. За попередніми даними, у другому кварталі економіка скоротилася на 4,3%.

Ще одним ризиком для економіки рф є протистояння щодо постачання енергоносіїв до Європи. Уже в серпні почнеться щомісячне зниження видобутку нафти, і, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, до початку наступного року видобуток сирої продукції на росії скоротиться приблизно на 20%.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини