Facebook Pixel

Аварія на ЗАЕС може стати набагато гіршою за Чорнобиль — працівник станції

Аварія на Запорізькій АЕС може стати набагато гіршою за ту, що сталася в Чорнобилі в 1986 році. Відповідну заяву в інтерв'ю Reuters зробив працівник ЗАЕС, який із міркувань безпеки вирішив не розкривати своє ім'я.

Quote«Співробітники розуміють, що їм необхідно вивозити родини, але самі повертаються. Вони працюють, адже є ризик масштабної катастрофи – такої, як Чорнобиль у 1986 році. Тільки аварія на ЗАЕС може стати набагато гіршою», — зазначив працівник станції.

Він також наголосив, що на території станції постійно перебувають озброєні окупанти, які спрямовують зброю з бронетранспортерів на працівників, коли ті входять на ЗАЕС.

Quote«Вони постійно ходять зі зброєю. Дуже складно, коли ти заходиш на станцію, бачиш цих людей і маєш бути там. Це вкрай тяжко й морально, і психологічно», — розповів працівник.

Попри все це співробітники й далі працюють на ЗАЕС, щоб не допустити ядерної катастрофи.

Quote«Працівники повернулися, щоб контролювати станцію: на кону безпека України, усього європейського континенту та світу», — підкреслив співрозмовник Reuters.

За його словами, небезпека мине лише тоді, коли російські окупанти звільнять станцію, її місто-супутник і всі тимчасово окуповані території.

Quote«Тільки повна деокупація міста, АЕС, ТЕЦ, Запорізької, Херсонської областей та інших – тільки тоді люди будуть дійсно в безпеці», — підкреслив співробітник ЗАЕС.

Контекст. Аварія на Запорізькій АЕС, яку захопили окупанти, може стати більшою катастрофою, ніж Чорнобиль, заявив президент Володимир Зеленський.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉