Facebook Pixel

Ситуація на ЗАЕС є близькою до «Фукусіми-1» — президент «Енергоатому»

Ситуація на Запорізькій АЕС наближається до передаварійної на японській «Фукусімі-1» у 2011 році. Про це в ефірі національного телемарафону заявив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

За його словами, окупанти планують перепідключити ЗАЕС до Криму, про що свідчать пошкодження ліній електропередачі на станції, що відбуваються останнім часом. Програму з перепідключення ЗАЕС підготував персонал «Росатому», співробітники якого зараз перебувають на станції.

Quote«На ЗАЕС ми від цієї першої стадії «Фукусіми-1» уже дуже близько, бо там тільки одна лінія. Щойно вона відключиться, станція перейде на дизелі, і після цього все залежатиме від надійності їхньої роботи та достатності того палива, яке є для дизелів на ЗАЕС», — заявив Котін.
Quote«Першою передумовою цієї програми (перепідключення ЗАЕС — The Page) фактично є тяжке пошкодження ліній зв'язку станції з енергосистемою України», — додав голова «Енергоатому».

Водночас він наголосив, що відключення станції від енергосистеми України є дуже небезпечним.

Quote«У той період, коли буде повністю погашено регіони та відключено ЗАЕС від енергосистеми, це найнебезпечніший режим для неї. Адже всі 20 дизель-генераторів на Запорізькій АЕС увімкнуться, і якщо будуть будь-які відмови цього обладнання, це загрожуватиме розплавленням активних зон реактора», — пояснив Петро Котін.

Контекст. Завідувач відділу математичного моделювання довкілля в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України Іван Ковалець показав розрахунки наслідків аварії на ЗАЕС і наголосив, що це буде дуже важка ситуація.

Через аварію на Запорізькій АЕС під радіоактивним ударом опиняться безліч країн і мільйони людей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉