Facebook Pixel

ЗАЕС під загрозою: як працює станція після ворожих атак

Обстріли Запорізької АЕС, яка з лютого перебуває під контролем окупантів, ставлять під серйозну загрозу її функціонування. Унаслідок атак російських загарбників уже не працює один енергоблок, пошкоджено азотно-кисневу станцію, об‘єднаний допоміжний корпус і декілька датчиків радіаційного моніторингу поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива, повідомляє «Енергоатом».

У компанії наголошують, що на ЗАЕС зберігаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Є загроза виникнення пожеж.

Quote«Станом на 08:00 8 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Український персонал станції далі працює й докладає всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень… З огляду на те що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається», — йдеться в повідомленні.

Контекст. Увечері 6 серпня 2022 року російські окупанти вкотре здійснили ракетні обстріли майданчика Запорізької атомної станції та міста Енергодара. Унаслідок вибухів осколкове поранення отримав один із працівників ЗАЕС.

В Інституті вивчення війни вважають, що, обстрілюючи ЗАЕС, росія намагається залякати Захід і змусити його зменшити військову підтримку України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉